Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,117.59 -0.18%    BESK 9,682.00 3%    CBNGA31 3,145.00 0%    GRNT 919.51 0.49%    KMB 5,473.29 0.17%    MPOL 377.00 -3.33%    MPT 63,165.11 0.43%    OKTA 4,802.00 -3.96%    RMDEN16 98.50 0.01%    RZLV 82.00 0%    STB 1,060.19 4.73%    STIL 119.38 -0.71%    TNB 17,109.09 0.64%    UNI 2,288.40 1.16%    ZILU 245.00 -2.51%    

Дневен хороскоп 15.03.2019

Време: 07:59

Датум: март 15, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Имате потреба да доминирате. Ве очекува едно убаво патување, а што е уште поубаво ќе бидете во пријатно друштво. Ве очекуваат промени во вашата куќа и кариерата. Добро изгледате и добро се чувствувате, единствено ви е потребна мала релаксација.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува важен разговор со претпоставениот. Финансиската ситуација ќе ви биде релативно стабилна. Аспектите покажуваат дека сте насочени кон средување на домот или пак размислувате за преселување. На емотивен план, чудни задоволства.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе бидете многу пријатно изненадени од веста која ќе ја добиете од соработниците. Меѓутоа, тоа не е се, бидејќи во текот на заедничката работа најверојатно ќе развиете и некои чувства меѓу вас. Не донесувајте нагли одлуки. Преосетливи сте на критики.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Свесни сте дека секоја промена ви одговара. Доколку бидете во ситуација да потпишувате некои документи, не правете ништо непромислено и посоветувајте се со некој кој е стручен за тоа. Ве очекуваат емотивни проблеми.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Манипулативни сте и ќе успеете едно лице да го искористите за да ги остварите своите замисли. Љубовта не е на ваша страна, избегнувајте кавги и расправии. Понекогаш е подобро да бидете сами. Осцилирачки крвен притисок.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе добиете понуда за партнерство, сепак ви се советува најпрвин добро да ги проверите сите информации. Можна е измама. Постои можост со партнерот да заминете на некој пат, каде ќе го надокнадите загубеното.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ве очекуваат помалку непријатности на работното место. Водете сметка за секој изговорен збор. Ќе бидете склони при изборот на партнерот, поголемо значење  му придавете на физичкиот изглед отколку на другите важни вредности. Потребно е да направите систематски преглед.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате потреба да бидете во центарот на случувањата и за се да бидете известени. Не им се препуштајте на брзите импулси и непромислените одлуки. Партнерот може погрешно да ве разбере. Можни се проблеми со дишните органи.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Обидете се во игрите на среќа, можна е добивка. Физичката привлечност и страст е нешто што  за вас ќе биде примарно при изборот на идеален партнер. Можно е да ја раскинете врската и веднаш да влезете во нова. Склони сте на настинки и осетливо ви е грлото.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Често влегувате во судири со колегите. Суетата не ви дозволува да го прифатите својот дел од вината. Партнерот не го разбира вашето однесување. Научете да го цените она што го имате. Склони сте на прекумерна исхрана.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Доколку донесете некои важни одлуки, прво добро размислете. Можни се промени на емотивен план. Повозрасните може да oчекуваат промени во врска со децата, всушност во односот со нив. Можно е да ви се појави проблем со крвниот притисок.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ве очекува помош од колегите со кои немате многу контакти. Со оглед на тоа дека љубовта ви е важна, ве очекуваат радости и љубовни состаноци. Добро изгледате и добро се чувствувате, единствено ви е потребно мало опуштање.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 25-26.05.2019

  Викенд хороскоп 25-26.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ова е доста интензивен викенд кој ќе биде богат со многу настани. Ќе бидете чуствителни, а расположението ќе ви биде…

 • Дневен хороскоп 24.05.2019

  Дневен хороскоп 24.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе добиете понуда за дополнителна работа. Прифатете ја бидејќи таа работа ќе ви овозможи да стапите во контакт со повеќе…

 • Дневен хороскоп 23.05.2019

  Дневен хороскоп 23.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува еден спокоен ден. Обидете се да уживате во бавното темпо и можноста да се занимавате со работни и…

 • Дневен хороскоп 22.05.2019

  Дневен хороскоп 22.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте на здравјето, намалете ги нервозите. За некои моментални настани и случувања ќе треба да одлучите колку ви значат, но…

 • Дневен хороскоп 21.05.2019

  Дневен хороскоп 21.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе почувствувате нервоза кога ќе треба да соработувате со другите. Најмногу затоа што од нивна страна нема да биде сe…

 • Дневен хороскоп 20.05.2019

  Дневен хороскоп 20.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Алтруистички сте настроени. Им излагате на сите во пресрет. Слободните моменти поминете ги во друштво, зрачејки со оптимизам. Ја пребродивте…

 • Дневен хороскоп 17.05.2019

  Дневен хороскоп 17.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку постојат ситуации кои ги решавате со помал успех отколку вашите соработници, избегнувајте конфликт со лицето кое ви го наметнува…

 • Дневен хороскоп 16.05.2019

  Дневен хороскоп 16.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Идејата која ја имате не треба да се истакнува како најдобро деловно решение. Доколку внимателно го следите развојот на настаните…

 • Дневен хороскоп 15.05.2019

  Дневен хороскоп 15.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашите колеги ќе имаат недоверба во вас, но тоа на крајот на денот ќе се промени и ќе добиете извинување.…

 • Дневен хороскоп 14.05.2019

  Дневен хороскоп 14.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате непредвидени трошоци, но голема е веројатноста да ви се зголеми и приходот. Денес е денот кога ќе…