Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,117.59 -0.18%    BESK 9,682.00 3%    CBNGA31 3,145.00 0%    GRNT 919.51 0.49%    KMB 5,473.29 0.17%    MPOL 377.00 -3.33%    MPT 63,165.11 0.43%    OKTA 4,802.00 -3.96%    RMDEN16 98.50 0.01%    RZLV 82.00 0%    STB 1,060.19 4.73%    STIL 119.38 -0.71%    TNB 17,109.09 0.64%    UNI 2,288.40 1.16%    ZILU 245.00 -2.51%    

Неделен хороскоп 11.03.2019 до 17.03.2019

Време: 08:18

Датум: март 11, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Неделата која е пред вас ќе ви биде преполна со предизвици, ќе постојат многу нешта кои ќе ве вознемират.

ЉУБОВ: Во љубовта се ќе се одвива како подмачкано, со партнерот едноставно ќе бидете во тотална хармонија.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Трпението ви е неопходно за да дојдете до саканата цел, обидете се оваа недела да не го загубите, особено во деловната околина.

ЉУБОВ: Личноста во знакот на Стрелец сака да ви изјави љубов, вие како да го чувствувате тоа, па ви е непријатно.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забите.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Оваа недела ќе добиете добра вест, односно покана за итен деловен пат. Не се двоумете, заминете на пат, таму ќе имате можност за напредување.

ЉУБОВ: Случајната средба со личноста во знакот на Вага ќе остави силен впечаток на вас. Вашите чувства кон тоа лице ќе се променат.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со слухот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Некој оваа недела ќе се обиде да ве забавува, односно да го забавува вашиот потенцијал.

ЉУБОВ: Ќе мислите дека само вие немате среќа во љубовта. Ќе бидете разочарани од постапките на спротивниот пол.

ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на депресија.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Оваа недела ќе докажете пред сите ваши ривали дека заслужувате подобра позиција. Никој повеќе нема да се сомнева во вашите квалитети.

ЉУБОВ: Односот со саканото лице ви е ладен. Внесете промени во љубовниот живот со цел да го подобрите.

ЗДРАВЈЕ: Добро ќе се чувствувате.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Малото невнимание ќе ви направи голема штета. Ќе бидете обвинети за големи грешки и ќе претрпите големи последици.

ЉУБОВ: Имате нереална слика за лицето кое ви се допаѓа. Оние во долги врски и брак ќе бидат изненадени од својот животен партнер.

ЗДРАВЈЕ: Кондицијата ви е опадната.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Ќе добиете важна информација, која всушност долго сте ја очекувале, а таа ќе ви помогне да се приближите до успехот.

ЉУБОВ: Сакате да ставите точка на врската која веќе трае некое време, но не сте задоволни од неа воопшто.

ЗДРАВЈЕ: Вашето здравје е добро.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Оваа недела е идеална за започнување на некој приватен бизнис или пак за ангажирање во нешто дополнително кое ќе ви донесе повеќе пари.

ЉУБОВ: Саканото лице сака нешто да ви каже но не се обидува, обидете се да сфатите за што станува збор.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Оваа недела ќе бидете во прилика да доживеете пофалби на вашата сметка.

ЉУБОВ: Емотивниот живот оваа недела ќе ви биде во втор план. Ќе имате потреба да бидете сами.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грлото.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Приливот на пари оваа недела ќе ви го поправи расположението а вие ќе бидете задволни.

ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви стагнира, нема да се случуваат некои важни и поголеми пресврти.

ЗДРАВЈЕ: Вашето здравје е добро.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Со помош на позитивниот став ќе успеете да ги надминете сериозните препреки кои одамна ви стојат на патот.

ЉУБОВ: Партнерот со кој сте во кавга, ќе пронајде поинаков начин да допре до вас.

ЗДРАВЈЕ: Одржувајте ја кондицијата.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Оваа недела најважно е се да завршите во предвидениот рок со цел да добиете прилика за напредување.

ЉУБОВ: Немате никаква оправдана причина за да се сомневате во саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Нервозата ќе ви биде зголемена.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 20.05.2019 до 26.05.2019

  Неделен хороскоп 20.05.2019 до 26.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Немате многу сила па деловните обврски ќе му ги препуштите на деловниот партнер. Ќе одлучите малку да одморите. ЉУБОВ: Оваа…

 • Неделен хороскоп 13.05.2019 до 19.05.2019

  Неделен хороскоп 13.05.2019 до 19.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е опуштена фаза во која нема да имате премногу деловни грижи. ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува…

 • Неделен хороскоп 06.05.2019 до 12.05.2019

  Неделен хороскоп 06.05.2019 до 12.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Одлично ќе се истакнете во работите кои бараат дополнително залагање и труд. ЉУБОВ: Емоциите ви се во втор план, но…

 • Неделен хороскоп 29.04.2019 до 05.05.2019

  Неделен хороскоп 29.04.2019 до 05.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат убави вести на полето за финансии. Ви доаѓа добивка или наследство. ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува…

 • Неделен хороскоп 22.04.2019 до 28.04.2019

  Неделен хороскоп 22.04.2019 до 28.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Иако не планиравте нешто премногу да и се посветите на работата, сепак ќе морате бидејќи ќе ви дојдат неодложни…

 • Неделен хороскоп 15.04.2019 до 21.04.2019

  Неделен хороскоп 15.04.2019 до 21.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат огромни промени или случувања на деловното поле оваа недела, бидете трпеливи. ЉУБОВ: На љубовното поле ќе навлезете во…

 • Неделен хороскоп 08.04.2019 до 14.04.2019

  Неделен хороскоп 08.04.2019 до 14.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ќе бидете соочени со органичувања кои не сте ги очекувале. Можно е да ви се вратат некои стари проблеми.…

 • Неделен хороскоп 01.04.2019 до 07.04.2019

  Неделен хороскоп 01.04.2019 до 07.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Морате да работите со Рак иако тој за вас е тешок соработник. Проектот ќе мора да биде финиширан без…

 • Неделен хороскоп 25.03.2019 до 31.03.2019

  Неделен хороскоп 25.03.2019 до 31.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Знаете да ги мотивирате соработниците и на тој начин заедно да постигнувате поголеми успеси, тоа ќе се случи и…

 • Неделен хороскоп 18.03.2019 до 24.03.2019

  Неделен хороскоп 18.03.2019 до 24.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вие сте многу успешна личност, па затоа би можеле да имате проблем со љубоморните лица кои ве опкружуваат. ЉУБОВ: Во…