Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 648.00 0%    ALK 8,575.33 -0.26%    CEVI 800.53 -1.17%    FERS 78,000.00 -0.36%    GRNT 830.00 0.76%    KMB 5,167.69 -0.37%    MPT 52,500.00 -0.57%    MTUR 5,294.18 1.81%    OHB 6,180.00 -0.01%    REPL 74,702.00 -3%    SBT 2,328.00 -3%    SPAZ 18,000.00 1.69%    STB 1,145.00 -0.47%    TEL 300.00 0.14%    TNB 15,613.40 0.73%    

Дневен хороскоп 11.02.2019

Време: 07:13

Датум: февруари 11, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Партнерот ќе се однесува таинствено и не очекувајте помош од него. Финансиите никогаш не биле нешто што него го интересира и поради тоа ќе морате да се потпрете на самите себе. Доколку сте слободни, време е да се завртите околу себе и да и посветите внимание на личноста родена во огнен знак.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денес ќе се обидете да разговарате со некои пријатели за да сфатите колкав е вашиот удел во озборувањата коишто се шират околу вас. Можеби проблемот е во тоа што добро ви оди и во полето на работата и на полето на финансии, а тоа предизвикува завист. Ако сте слободни, денес е можна порака од една личност на која сте заборавиле.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Се уште немате храброст да преземете некои конкретни чекори кои се однесуваат на финансиската ситуација и на односите во семејството. Ситуацијата на работното место стагнира веќе подолго време и тоа ве прави нервозни. Имате потреба да избегате некаде каде што ќе бидете далеку од очите на јавноста.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Колегите се однесуваат чудно и кај вас предизвикуваат променливи емоции. Како да прават нешто против вас. Можеби не е лошо да ги послушате озборувањата што се шират. Секогаш има многу вистина во нив. Заштитете ги очите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Непланираните трошоци одеднаш ќе избијат на виделина и ќе ви предизвикаат нервоза. Можеби е најдобро делот со финансиите да го препуштите на партнерот затоа што тој има логичен пристап и нема да ви дозволи да се заплеткате во бројки кои не ги разбирате.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Семејството и домот се во центарот на вашето внимание. Се чувствувате убаво и имате потреба тоа да им го кажете на сите околу вас. Особено во прв план ќе ви бидат емоциите кон семејството и средувањето на меѓусебните односи. Здравјето ви е солидно.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Не ги гледате грешките кои од ден во ден ги повторувате. Атмосферата во вашиот дом станува прилично напната, бидејќи вие сте поттикнувач на многу случувања. Не водете полемики околу парите. Можни се проблеми со бубрезите и уринарниот тракт.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Инертни сте и не правите ништо за било што да промените. Доколку ги покажете вашите вистински квалитети, тоа ќе го забележи една многу важна личност. Во љубовта сте прилично недоверливи и повлечени во себе. Чувајте се од можни кавги. Потребно ви е повеќе движење.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Не сте ни свесни за последиците кои ги носи вашиот товар на одговорност. Секоја работа која не е одраз на вашите вистински и внатрешни желби само ќе ве исцрпи. Мислите на лицето од вашето деловно опкружување. Можни се проблеми со респираторниот систем.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ве очекуваат позитивни деловни шанси. Чезнеете за љубов и признание, а тоа не умеете да го покажете онака како што треба. Ако сте слободни, на чекор од вас е љубов на прв поглед. Посветете си повеќе време на себе и своите потреби.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес ќе имате потреба да разговарате со колегите и пријателите и ќе бидете интересно друштво. Ова е еден од оние релаксирани денови кога не размислувате за ништо и едноставно и се препуштате на судбината. Крајно време е да поведете сметка за здравјето.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Насочени сте кон финансиите и целата енергија ја трошите на стабилизирање на семејниот буџет. Денес особено ќе бидете полни со интересни идеи. Најдобро е да ги запишувате затоа што ќе се менуваат со толкава брзина што нема да можете да запомните што прво сте помислиле.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 20-21.04.2019

  Викенд хороскоп 20-21.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Финансиската ситуација ви е добра и викендов ќе правите планови за вложување во домот. Ако сте вработени, можно е да…

 • Дневен хороскоп 19.04.2019

  Дневен хороскоп 19.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе пронајдете добар начин да испливате од моменталната ситуација на работа. Наместо да дозволите околината да ве вовлече во нечија…

 • Дневен хороскоп 18.04.2019

  Дневен хороскоп 18.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не дозволувајте некој да ве оптеретува со неговите деловни проблеми. Во љубовта се чувствувате напнато кога сте во друштво на…

 • Дневен хороскоп 17.04.2019

  Дневен хороскоп 17.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вообичаено немате тајни во работата и вашите пријатели и колеги знаат се што ви се случува. Но, денес ќе добиете…

 • Дневен хороскоп 16.04.2019

  Дневен хороскоп 16.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во вас ќе постои енергија која ќе ве води во сите дневни случувања. Искористете ја денешна моќ да завршите некои…

 • Дневен хороскоп 15.04.2019

  Дневен хороскоп 15.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Неодлучни сте, а од вас се очекува многу повеќе. Не сте подготвени на ризици. Со лицето кое ви се допаѓа…

 • Викенд хороскоп 13-14.04.2019

  Викенд хороскоп 13-14.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Овој викенд ќе морате да ја покажете вашата сила во однос на одредени околности и не смеете да си дозволите…

 • Дневен хороскоп 12.04.2019

  Дневен хороскоп 12.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Некој сака да ви наштети на тој начин што долго време ви дава лоши совети. Можете да се потпрете на…

 • Дневен хороскоп 11.04.2019

  Дневен хороскоп 11.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Загрижувачки се вашите лоши деловни односи. Исклучително сте романтични и подготвени да се впуштите во мирните води или да се…

 • Дневен хороскоп 10.04.2019

  Дневен хороскоп 10.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Или ќе добиете дополнителни приходи или ќе направите добра соработка која подоцна ќе ви донесе дополнителни приходи. И двете варијанти…