Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 11.01.2019

Време: 08:35

Датум: јануари 11, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хармоничен дијалог со саканото лице. Потрудете се малку повеќе.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Некој не ви обрнува внимание и вас тоа многу ве повредува. Разговарајте отворено со таа личност. Нема причина да се однесувате премногу строго кон своето семејство.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Добро умеете да го предвидите текот на случување и можниот расплет на деловна сцена. Потребно е да воспоставите внатрешен мир и задоволство.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Бидете доволно промислени и одговорни. На средбата со саканото лице нема да ви се допадне нешто. Ќе започнете кавга за банални нешта.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Избегнувајте ја личноста која внесува дополнителна нервоза во вашето опкружување. Потребно е подобро да ги разбирате работите кои партнерот сака да ги премолчи. Подадете му рака за поддршка.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Се обидувате да пронајдете некое ефикасно и обиколно решение. Денес би можеле да дојдете до него. Делувате вознемирено, но партнерот добро знае на кој начин може да ве инспирира.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Обрнете им внимание на различните информации кои укажваат на некое практично и корисно решение. Изненадете го саканото лице со необична идеја.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Нечии одговори можете да ги тумачите на различни начини. Тоа ќе биде малку напорно за вас. Сочувајте го личното достоинство во исчекувањето на подобри прилики.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Претерано тактизирате и губите скапоцено време за донесување на одлуки. На средбата со саканото лице бидете искрени и реални. Оние во брак ќе уживаат заедно.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Вашиот деловен успех произлегува од добро смислените планови и прецизните потези. Дзволете си на себе си некое ново уживање и задоволство. Можни се проблеми со грлото.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате чувство дека ви недостасува некоја многу важна информација. Прашајте ја блиската околина за мислење. Немојте да дозволите да бидете неразумни во односот со партнерот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Внимателно избирајте ги зборовите кои ги користите во својот настап или на средбата со соработниците. Премногу внимание им посветувате на некои небитни лица.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 19-20.01.2019

  Викенд хороскоп 19-20.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе биде потребно да соберете неколку контакти за да стигнете до посакуваната цел. Бидете внимателни и обратете им се на…

 • Дневен хороскоп 18.01.2019

  Дневен хороскоп 18.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Позитивно сте расположени. Обидете се тоа да го пренесете на работа. Нема причина за лажна скромност. Партнерот ќе ве изненади…

 • Дневен хороскоп 17.01.2019

  Дневен хороскоп 17.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку ви се укаже можност и прилика за напредување, би требало да ја прифатите. Сметате дека сте го пронашле партнерот…

 • Дневен хороскоп 16.01.2019

  Дневен хороскоп 16.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) На работа некои нови обврски ќе натежнат врз вашиот грб. Прифатете ги со задоволство, тие ќе ви донесат напредок. Можни…

 • Дневен хороскоп 15.01.2019

  Дневен хороскоп 15.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Со успех ќе ги решите сите горливи проблеми. Сепак, колку сте посакани и позаљубени, толку со поголем жар ќе ги…

 • Дневен хороскоп 14.01.2019

  Дневен хороскоп 14.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не очекувате подобрување на некоја ситуација која ве загрижува и поради тоа лошо се чувствувате. Финансиите стагнираат. Можен е конфликт…

 • Викенд хороскоп 12-13.01.2019

  Викенд хороскоп 12-13.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 10.01.2019

  Дневен хороскоп 10.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот ќе го започнете стресно и со големо незадоволство. Доколку не ги избегнете непотребните трошоци, можете да западнете во поголема…

 • Дневен хороскоп 09.01.2019

  Дневен хороскоп 09.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате позитивен став кон работата и колегите. Влијаете поттикнувачки на другите. Во љубовта запомнете дека вниманието и љубовта се основа…

 • Дневен хороскоп 08.01.2019

  Дневен хороскоп 08.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува прилика да го видите вистинското лице на некој од вашите блиски соработници. Можно е да бидете изненадени. Неочекувано…