Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,117.59 -0.18%    BESK 9,682.00 3%    CBNGA31 3,145.00 0%    GRNT 919.51 0.49%    KMB 5,473.29 0.17%    MPOL 377.00 -3.33%    MPT 63,165.11 0.43%    OKTA 4,802.00 -3.96%    RMDEN16 98.50 0.01%    RZLV 82.00 0%    STB 1,060.19 4.73%    STIL 119.38 -0.71%    TNB 17,109.09 0.64%    UNI 2,288.40 1.16%    ZILU 245.00 -2.51%    

Дневен хороскоп 06.12.2018

Време: 07:56

Датум: декември 6, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Важно ви е да остварите добра комуникација со соработниците. Меѓутоа внимавајте да не претерате во тоа. Во љубовниот живот нема потреба да ја повторувате приказната која не остава позитивен впечаток на саканото лице.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Се наоѓате во сјајна форма и самоуверено прифаќате различни обврски. Најдобро се чувствувате во друштво кое има слични идеи или деловни интереси. Во љубовта сте во романтично расположение и посакувате силни изливи на љубов.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Среќата ќе биде на ваша страна тогаш кога најмалку очекувате. Партнерот има волја и е мотивиран да ви угоди на сите начини. Уживајте во љубовта и вниманието.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ја црпите креативноста од својата околина. Околината сега е многу импресивна. Искористете го тоа на вистинскиот начин. Посакувате повеќе од тоа што можете да го добиете, а ве загрижува саканото лице.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можно е да сте донеле една брзоплета одлука и дека ќе морате да ги решите последиците од тоа – токму денес. Во љубовта имате впечаток дека партнерот е затрупан со некои негови случувања за кои не сте довлно известени и тоа ве вознемирува.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Случувањата на работа се поврзани за околностите кои ќе се менуваат, а вие на нив немате многу влијание. Ќе ви недостасува некое лице од минатото, личност која силно ве повредила.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Очекувајте телефонски повик кој многу нешта ќе промени на деловен план. Во љубовта доколку имате идеја како би можеле да го изненадите партнерот, направете го тоа вечер.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Добро размислете за се, нема потреба да донесувате заклучок врз основа на првиот впечаток. Членовите на семејството немаат баш најдобро мислење за вашиот партнер. Не го занемарувајте тоа.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Чувствувате креативна инспирација и со леснотија завршувате бројни обврски. Во љубовта уживате во друштво на блиската личност и не сакате некој од страна да ја расипува вашата среќа.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ветувањата кои ги добивате не претставуваат гаранција за деловниот напредок. Потребно е да реагирате во одреден момент. Во љубовта потрудете се да делувате задоволно и исполнето пред партнерот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Некој ги потврдува вашите очекувања во деловната соработка. Сепак, не бидете лаковерни, некои зборови не ви се гаранција. Делувате премногу привлечно и заводливо. Ве очекува голем број на додворувачи.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Голем проблем ви прави нервозата и нетрпението. Не можете ништо да поправите ако не се сконцентрирате на работата. Во љубовта потребно е да имате малку поголемо разбирање за партнерот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 25-26.05.2019

  Викенд хороскоп 25-26.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ова е доста интензивен викенд кој ќе биде богат со многу настани. Ќе бидете чуствителни, а расположението ќе ви биде…

 • Дневен хороскоп 24.05.2019

  Дневен хороскоп 24.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе добиете понуда за дополнителна работа. Прифатете ја бидејќи таа работа ќе ви овозможи да стапите во контакт со повеќе…

 • Дневен хороскоп 23.05.2019

  Дневен хороскоп 23.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува еден спокоен ден. Обидете се да уживате во бавното темпо и можноста да се занимавате со работни и…

 • Дневен хороскоп 22.05.2019

  Дневен хороскоп 22.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте на здравјето, намалете ги нервозите. За некои моментални настани и случувања ќе треба да одлучите колку ви значат, но…

 • Дневен хороскоп 21.05.2019

  Дневен хороскоп 21.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе почувствувате нервоза кога ќе треба да соработувате со другите. Најмногу затоа што од нивна страна нема да биде сe…

 • Дневен хороскоп 20.05.2019

  Дневен хороскоп 20.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Алтруистички сте настроени. Им излагате на сите во пресрет. Слободните моменти поминете ги во друштво, зрачејки со оптимизам. Ја пребродивте…

 • Дневен хороскоп 17.05.2019

  Дневен хороскоп 17.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку постојат ситуации кои ги решавате со помал успех отколку вашите соработници, избегнувајте конфликт со лицето кое ви го наметнува…

 • Дневен хороскоп 16.05.2019

  Дневен хороскоп 16.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Идејата која ја имате не треба да се истакнува како најдобро деловно решение. Доколку внимателно го следите развојот на настаните…

 • Дневен хороскоп 15.05.2019

  Дневен хороскоп 15.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашите колеги ќе имаат недоверба во вас, но тоа на крајот на денот ќе се промени и ќе добиете извинување.…

 • Дневен хороскоп 14.05.2019

  Дневен хороскоп 14.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате непредвидени трошоци, но голема е веројатноста да ви се зголеми и приходот. Денес е денот кога ќе…