Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Смартфоните на LG ќе се подобрат, но кога точно?

Време: 12:22

Датум: декември 1, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Во следните неколку години, „LG“ ги има сите шанси повторно да влезе во листата на најпопуларните производители на паметни телефони. Ова е објавено од „Engadget“, цитирајќи извори блиски до плановите на производителот.

Да влезе меѓу лидерите на пазарот ќе стане можно за „LG“, благодарение на ефективната стратегија на новиот раководител, кој специјално го остави ТВ бизнисот на „LG“, за да стави ред во мобилниот.

Брајан Квон, поранешен шеф на ТВ делот на „LG“, ќе пристапи кон извршување на неговите одговорности за подобрување на мобилниот бизнис на компанијата од стагнацијата веќе следниот месец, информира „Engadget“.

Се разбира, не постои причина да се очекува експресен исход од неговата работа.

Според аналитичарите во индустријата, на менаџерот ќе му требаат неколку месеци, а зошто не и со години да ја спроведе својата стратегија за заживување на индустријата на паметни телефони на „LG“.

Експертите веруваат дека Квон, кој ги докажа своите вештини во трговијата со телевизори, компјутери и аудио опрема, е совршена личност за задачата.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • УЈП ја објави најновата Листа на должници

  УЈП ја објави најновата Листа на должници

  Управата за јавни приходи ја објави најновата Листа на должници бр.12/2018 за долгови доспеани до 31.08.2018 и неплатени до 30.11.2018 година по основ на ДДВ,…

 • Времето денеска променливо облачно и студено

  Времето денеска променливо облачно и студено

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, на места со провејување на слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, информира…

 • Форум за стратегиски развој на туризмот

  Форум за стратегиски развој на туризмот

  Домашни и меѓународни експерти денеска во Стопанската комора на Македонија ќе дебатираат за стратегискиот развој на туризмот и ефектите од државната политика за негова поддршка.…

 • Од денеска бензините поевтини за 1,5 денари, дизелот за 2,5

  Од денеска бензините поевтини за 1,5 денари, дизелот за 2,5

  Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се намали за 1,50, а на дизел горивата за 2,50 денари по литар. Новата цена ЕУРОСУПЕР БС-95…

 • Нова Телеком продавница во зградата Флатирон во Кисела Вода

  Нова Телеком продавница во зградата Флатирон во Кисела Вода

  На денот на отворањето, одредени модели мобилни телефони со Договор во Доверба 24 се намалени до 50 отсто Македонски Телеком денеска ја отвори новата продавница…

 • Подарете пакетче слатка среќа!

  Подарете пакетче слатка среќа!

  “Да знаат децата во Јужна Америка какви слатки се произведуваат во Македонија извесно е дека и тие ќе побараат каде е Виница на географската карта.…

 • Италијанската влада: Не сакаме да ги видиме сликите од Париз

  Италијанската влада: Не сакаме да ги видиме сликите од Париз

  Италијанската популистичка влада ги предупреди европските партнери дека социјалната стабилност на земјата е изложена на ризик ако Брисел продолжува да не го прифаќа утврдениот буџет…

 • Раскошен пентхаус во Њујорк (фото)

  Раскошен пентхаус во Њујорк (фото)

  Архитектонското биро „Zaha Hadid Architects“ претстави фотографии од ентериерот на трикатниот пентхаус во њујоршката област Челзи. Приближната цена на луксузните станови е околу 50 милиони…

 • МЗ обезбеди средства за вложениот труд на стоматолозите специјализанти

  МЗ обезбеди средства за вложениот труд на стоматолозите специјализанти

  За првпат Министерството за здравство од оваа година обезбеди средства за вложениот труд на приватните специјализанти, соопштија од Министерството од каде додаваат дека обезбеден е…

 • Новиот Nissan Juke ќе пристигне дури во текот на летото 2019-та?

  Новиот Nissan Juke ќе пристигне дури во текот на летото 2019-та?

  Иако првично се очекуваше новата генерација на моделот „Juke“ да биде претставена во текот на есента оваа година, премиерата на ова возило најверојатно ќе се…