понеделник, 11 декември 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИСмартфоните на LG ќе се подобрат, но кога точно?

Смартфоните на LG ќе се подобрат, но кога точно?

Во следните неколку години, „LG“ ги има сите шанси повторно да влезе во листата на најпопуларните производители на паметни телефони. Ова е објавено од „Engadget“, цитирајќи извори блиски до плановите на производителот.

Да влезе меѓу лидерите на пазарот ќе стане можно за „LG“, благодарение на ефективната стратегија на новиот раководител, кој специјално го остави ТВ бизнисот на „LG“, за да стави ред во мобилниот.

Брајан Квон, поранешен шеф на ТВ делот на „LG“, ќе пристапи кон извршување на неговите одговорности за подобрување на мобилниот бизнис на компанијата од стагнацијата веќе следниот месец, информира „Engadget“.

Се разбира, не постои причина да се очекува експресен исход од неговата работа.

Според аналитичарите во индустријата, на менаџерот ќе му требаат неколку месеци, а зошто не и со години да ја спроведе својата стратегија за заживување на индустријата на паметни телефони на „LG“.

Експертите веруваат дека Квон, кој ги докажа своите вештини во трговијата со телевизори, компјутери и аудио опрема, е совршена личност за задачата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП