Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 08.11.2018

Време: 07:44

Датум: ноември 8, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Сметате дека на работното место можете да постигнете многу поголем успех од тој во моментов, но некако ве зафатила мрзата. Потрудете се да ја елиминирате. Кон саканото лице потребно е само да бидете понежни и повнимателни, сето друго само ќе се оствари.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Среќата оди во ваша насока, така што, некои работи кои сте ги посакале од поодамна можат да станат реалност. Вашиот сомнеж би можел да го наруши добриот однос со партнерот. Потрудете се да ги надминете караниците со саканата личност.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ви недостасува трпение, а на вашиот партнер храброст да се соочи со заедничките проблеми. Смирете ги заедничките страсти. Се обидувате да одложите една средба, но тоа е само привремено решение. Соочувањето со вистината ви носи психолошко олеснување. Можни се болки во мускулите. Не се преморувајте.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес ќе заглавите со некоја работна задача, а тоа ќе ве извади од колосек. Без да се нервирате и навредувате се околу себе, обидете се да ја поправите почетната грешка, концентрирајќи се дури и на најситните нешта. Во љубовта се е како подмачкано.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можно е во текот на денешниот ден да имате многу деловни обврски кои ќе земат поголем дел од вашата енергија. Недоволно ги покажувате емоциите кон саканото лице па тоа ќе ви замери. Внимавајте и пазете се од кражби, можно е да бидете ограбени.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Денес ќе ја работите работата која ви одговара и одлично ќе се чувствувате поради тоа. Многу ваши соработници инспирацијата ќе ја пронајдат токму во вас. Не ви е лесно отворено да ги покажете емоциите, па затоа можно е да наидете на ладен однос од партнерот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Некои работи не се одвиваат онака како што сте планирале, до крајот на денот сепак ситуацијата ќе се заврти во ваша корист. Не би требало да се расправате, премолчете некои нешта. Во љубовта ве очекува иритантна одлука од страна на партнерот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе имате некои нејаснотии во комуникацијата со колегите, некои ќе ви одат на нерви. Ако се потрудите и бидете доволно чесни, ќе ги надминете несогласувањата. Ќе запознаете некоја интересна личност во вашето опкружување.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

На работа не ве очекува некој претерано напорен ден. Може да се каже дека се ќе оди со забавено темпо. Конечно ќе излезете од монотонијата и ќе ги подобрите односите со вашиот партнер, кој инаку премногу ве сака.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Збунети сте поради некои ваши финансиски грешки, некако не можете да се снајдете најдобро кога станува збор за ова поле. Без грижа, се ќе дојде на свое место. Можно е саканото лице да нема доволно доверба во вас, па покажете му дека греши.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Сакате да оставите одличен впечаток на работното место, но некако без труд, а тоа не е можно. Брзо ќе бидат прочитани вашите намери. Саканото лице или ќе ве изненади или пак ќе ве разочара со некоја негова постапка.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе имате мноу обврски, ќе бидете постојано во трчање, огранизацијата е главниот фактор кој многу ќе ви помогне. Потрудете се да обавите се во зададениот рок и ќе бидете наградени. Во љубовта потребно е да му објасните на партнерот дека не е само тој во вашиот живот, дека нормално е тоа што имате и некои други обврски, тој станал премногу посесивен.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 21.03.2019

  Дневен хороскоп 21.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Чувајте се од можни грешки и измами доколку ве очекува потпишување на некои договори или важни документи. Ве очекува возбудлива…

 • Дневен хороскоп 20.03.2019

  Дневен хороскоп 20.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес среќата е на ваша страна. Одличен ден за започнување на бизнис. Можна е финансиска добивка. Во љубовта некое ново…

 • Дневен хороскоп 19.03.2019

  Дневен хороскоп 19.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ве очекува напорен ден. Не трошете премногу време на туѓите проблеми и подгответе се за извршување на вашите задачи.…

 • Дневен хороскоп 18.03.2019

  Дневен хороскоп 18.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Го покажувате својот максимум на работа. Вашата кариера и денес ќе стагнира но не се грижете следат подобри денови во…

 • Викенд хороскоп 16-17.03.2019

  Викенд хороскоп 16-17.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Уште еден исполнет викенд и со работа и со забава. Соберете го целото друштво, организирајте пикник и поминете си убаво.…

 • Дневен хороскоп 15.03.2019

  Дневен хороскоп 15.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба да доминирате. Ве очекува едно убаво патување, а што е уште поубаво ќе бидете во пријатно друштво. Ве…

 • Дневен хороскоп 14.03.2019

  Дневен хороскоп 14.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте да ја менувате вашата деловна тактика со цел да остварите подобри резултати. Можно е да не сте и…

 • Дневен хороскоп 13.03.2019

  Дневен хороскоп 13.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Голема моќ се крие зад вашата самодоверба. Затоа искористете ги околностите и блеснете со вашиот ентузијазам. Можно е да реагирате…

 • Дневен хороскоп 12.03.2019

  Дневен хороскоп 12.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Пред вас е исклучително креативен и успешен ден во секој поглед. Особено ќе ве израдува некоја материјална добивка која не…

 • Дневен хороскоп 11.03.2019

  Дневен хороскоп 11.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате доста работа и обврски, а вие ќе уживате во се што ќе работите. Некои од вас ќе бидат…