Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,996.29 0.96%    BESK 8,169.00 -8.12%    GRNT 901.50 0.26%    KMB 5,400.00 0.11%    KOIN 1,000.00 0%    MPT 62,600.79 0.55%    MTUR 5,301.00 0.02%    RMDEN18 98.90 0.1%    SBT 2,335.67 -1.31%    STB 1,192.55 2.11%    STIL 103.00 0.54%    TEL 295.00 0%    TNB 16,785.00 1.25%    TTK 1,482.46 2.24%    

Дали е ова навистина Galaxy S10?

Време: 12:42

Датум: ноември 3, 2018

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Латвиски дизајнер Бенџамин Гескин, објави на „Twitter“ фотографии од премиум смартфонот „Samsung Galaxy S10“.

Фотореалистичната слика го демонстрира можниот дизајн на поголемиот модел „Galaxy S10“,  базирајќи се на последните гласини. Втората слика ги споредува екраните на „Galaxy S10“ со „Galaxy S9“ и „iPhone Xs Max“.

Како што се очекуваше, во „Galaxy S10“ корејскиот производител не оставил голем отвор на екранот. Според претходните гласини, моделот ќе биде претставен во три верзии – секоја од нив ќе биде конкурент на „iPhone XR“, „iPhone XS“ или „iPhone XS Max“.

Помалата верзија „Galaxy S10 Lite“ (SM-G970x) ќе биде конкурент на „iPhone XR“. Таа ќе добие рамен 5,8-инчен дисплеј, скенер на отпечатоци на страницата и 4G модем. Неговата цена ќе изнесува 750 долари.

Стандардната верзија „Galaxy S103 (SM-G973x) ќе се натпреварува со „iPhone XS3. Таа е „вооружена“ со 5,8-инчен дисплеј со заоблени краеви, скенер за отпечатоци кој е интегриран во екранот, 5G модем, минимум 128 GB внатрешна меморија. Можно е да има верзии со 256/512 GB. Моделот ќе чини околу 1.000 долари.

За возврат „Galaxy S10 Plus“ (SM-G975x) ќе се соочи со „iPhone XS Max“. Тој е опремен со 6,4-инчен дисплеј со заоблени краеви, скенер на отпечатоци кој е интегриран во екранот, 5G модем, минимум 128 GB внатрешна меморија и повторно опција за 256/512 GB. Неговата цена ќе изнесува 1.100 долари.

Официјалниот деби на серијата смартфони „Samsung Galaxy S10“ ќе биде на 24-ти февруари. Тогаш се одржува саемот „MWC 2019“ во Барселона.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Флексибилниот Motorola Razr во Европа пристигнува во текот на декември!

  Флексибилниот Motorola Razr во Европа пристигнува во текот на декември!

  Одамна се шпекулира дека Motorola планира да ја оживее Razr линијата, чиј најнов член ќе биде првиот флексибилен телефон на компанијата. Сега се појавија нови…

 • Германски град нуди милион евра за доказ за своето непостоење

  Германски град нуди милион евра за доказ за своето непостоење

  Германскиот град Билефелд, за една полусериозна теорија на заговор која тврди дека градот навистина не постои, нуди голема награда за оној кој ќе докаже дека…

 • Забава на холандска плажа поради Брегзит, се пријавиле илјадници луѓе

  Забава на холандска плажа поради Брегзит, се пријавиле илјадници луѓе

  Речиси 10.000 луѓе досега се пријавиле за учество на забава на холандска плажа, за да го одбележат излезот на Велика Британија од Европската унија. Организаторите…

 • Цените на нафтата во пад

  Цените на нафтата во пад

  Цените на суровата нафта паднаа во вторникот на меѓународните пазари на 59 американски долари, во услови на голема загриженост за побарувачката. Таа загриженост ги надмина…

 • Продолжување на проектот купи куќа купи стан

  Продолжување на проектот купи куќа купи стан

  Градежната комора на  Македонија го поддржува проектoт  Купи куќа купи стан од самиот почеток на неговата промоција и смета дека со новите услови дополнително ќе се…

 • Светот сè уште не го видел ова: Пуштен во употреба еколошки траект! Не му треба ни малку гориво (видео)

  Светот сè уште не го видел ова: Пуштен во употреба еколошки траект! Не му треба ни малку гориво (видео)

  Комплетно ги заменува траектите на конвенционално гориво. Траектот Ellen, кој комплетно се напојува на електричен погон и може да носи 30 возила и 200 патници,…

 • Со помош на Фондот за Иновации, Пакомак е првата македонска компанија која го воведува светскиот тренд во рециклирањето –повратни вендинг машини за пластични шишиња и лименки

  Со помош на Фондот за Иновации, Пакомак е првата македонска компанија која го воведува светскиот тренд во рециклирањето –повратни вендинг машини за пластични шишиња и лименки

  Енормниот обем на отпад кој се креира со зголемената консумација во модерното општество, селективното одложување отпад, собирањето и неговото рециклирање е екстремно важен процес за…

 • Спектакуларен облак во форма на печурка се формира над езерото Балатон во Унгарија

  Спектакуларен облак во форма на печурка се формира над езерото Балатон во Унгарија

  Џиновски атомски облак се формирал над унгарското езеро Балатон во селото Алсоорс во петокот, пренесува „Спутник“. Спектакуларниот феномен се нарекува влажен микроизлив. Дел од облакот…

 • Во јули пад од 2,3 отсто на кредитите кај компаниите, раст од 0,7 отсто кај домаќинствата

  Во јули пад од 2,3 отсто на кредитите кај компаниите, раст од 0,7 отсто кај домаќинствата

  По благиот раст кај кредитите на корпоративниот сектор во јуни, во јули е евидентиран позначителен пад од 2,3 проценти, кој се должи на падот во…

 • Microsoft вреди двојно повеќе отколку сите европски банки заедно

  Microsoft вреди двојно повеќе отколку сите европски банки заедно

  Негативните каматни стапки, падот на приносите на обврзниците, посилното регулирање и знаците на рецесија ја избришаа поголемата пазарната вредност на европските банки. Откако индексот во…