21 јули, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОНавивачите го посочија Мурињо како виновник за лошите резултати

Навивачите го посочија Мурињо како виновник за лошите резултати

Навивачите на Манчестер Јунајтед сметаат дека најголем виновник за слабите резултати на нивниот омилен тим е тренерот Жозе Мурињо.

Нешто помалку од половина (45 отсто) кои учествуваа во анкетата на Твитер профилот на клубот го избраа одговорот во кој Португалецот е даден како опција за слабите резултати.

На прашањето „Кој е виновен за моменталната состојба во која се наоѓа Манчестер Јунајтед“, 22 отсто сметаа дека „шефот“ на Јунајтед Ед Вудвард е причината за таквата состојба.

Исто толкав процент сметаа дека вината е кај сопствениците – семејството Глазер.

Навивачите застанаа на страна на играчите, бидејќи само 11 отсто ја гледаат вината кај нив.

Во гласањето учествуваа 6.724 навивачи на Јунајтед.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП