Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,013.06 -0.19%    GRNT 859.48 -0.05%    KMB 5,324.84 2.19%    MPT 62,880.24 -0.72%    MTUR 5,100.00 0%    RMDEN18 98.52 0.1%    STB 1,028.04 1.65%    TEL 290.00 0%    TETE 2,384.62 -1.95%    TNB 15,341.67 -0.37%    UNI 2,090.00 0%    VITA 10,750.00 0.47%    

Мешавина која ги решава овие 4 важни проблеми!

Време: 14:57

Датум: септември 12, 2018

Категорија: ЗДРАВЈЕ

Еве што се лекува оваа комбинација…

Болно грло

Ослободете се од болката во грлото така што во чаша топла вода ќе помешате една лажица сок од лимон, половина лажица црн бибер и лажичка морска сол. Оваа течност нека ви служи за гаргара неколку пати дневно и така ќе се збогувате од болното грло.

Слабеење

Направете микс од четвртина лажица црн бибер, две лажици лимон сок и една лажица мед. Сето тоа помешајте го во чаша топла вода и пијте го секое утро со цел да го забрзате метаболизмот.

Забоболка

Помешајте половина лажица мелен бибер и половина лажица масло од каранфилче и ставете ја мешавината на болниот заб.

Мачнини

Вознемирениот стомак се лекува со црниот бибер, а мачината со лимон. Затоа помешајте по една лажица лимонов сок и бибер во топла вода. Пијте ја течноста полека додека не почувствувате дека мачнината исчезнува.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • 6 причини зошто почесто да користите лимон во исхраната

  6 причини зошто почесто да користите лимон во исхраната

  Лимонот е популарнo цитрусно овошје кое најчесто се користи за правење на пијалоци и преливи за салата, а ретко се јаде самостојно, за разлика на…

 • Сокот од домати може да ви помогне во намалување на крвниот притисок

  Сокот од домати може да ви помогне во намалување на крвниот притисок

  Новото истражување покажува дека конзумирање на една чаша сок од домати може да помогне во намалување на крвниот притисок, истовремено да го намали ризикот од…

 • Заборавете на Алцхајмер: На сите им е достапен овој лек за оваа опасна болест

  Заборавете на Алцхајмер: На сите им е достапен овој лек за оваа опасна болест

  Научниците од Стенфорд Универзитетот веруваат дека пронашле решение за оваа, до сега неизлечива болест. Лекот е едноставно подигнување на имунолошкиот систем. Истражувачите откриле дека нервните…

 • Седми по ред Конгрес на педијатри во Струмица од 25-ти до 28-ми јуни

  Седми по ред Конгрес на педијатри во Струмица од 25-ти до 28-ми јуни

  Утре, 25ти јуни 2019 година, во Струмица, во хотелот Сириус ќе се одржи седмиот по ред Конгрес на педијатри со меѓународно учество кој ќе трае…

 • Дел од јаболко кој сите го јадете содржи смртоносен отров

  Дел од јаболко кој сите го јадете содржи смртоносен отров

  Најмала доза на цијанид може да биде опасна, а овој отров може да се најде во семките на јаболкото. Затоа е важно јаболкото добро да…

 • Луѓе за кои никогаш не би рекле – всушност страдаат од депресија!

  Луѓе за кои никогаш не би рекле – всушност страдаат од депресија!

  Депресијата и анксиозноста на секој човек се манифестираат поинаку. Психијатриската асоцијација открила дури девет форми на депресија, но надворешното смеење и внатрешно умирање сè уште…

 • Идеално за високите температури: Направете сами витаминска бомба која ќе ве освежи подобро од сладолед

  Идеално за високите температури: Направете сами витаминска бомба која ќе ве освежи подобро од сладолед

  Покрај високите температури, топлотниот бран носи со себе зголемено чувство на жед и потреба за освежување. За да ги олесните последиците од непријатните високи температури,…

 • Нов лосион за тело Eucerin®Sun, кој го спречува фотостареењето на кожата

  Нов лосион за тело Eucerin®Sun, кој го спречува фотостареењето на кожата

  Не остава дамки на пределот на деколтето, вратот, рамената и рацете Истовремено видливо ги намалува знаците на стареење на кожата Уживањето на сонце е нешто…

 • Причина повеќе зошто треба да пиете јогурт

  Причина повеќе зошто треба да пиете јогурт

  Еве зошто треба да пиете јогурт, најмалку двапати неделно Консумирањето на јогурт најмалку два пати неделно ги заштитува мажите од рак на дебелото црево, покажала…

 • Белото месо не е поздраво од црвеното

  Белото месо не е поздраво од црвеното

  За намалување на нивото на холестерол во крвта нема никаква разлика дали ќе јадете црвено или бело месо, покажува новото истражување. Ефектот на црвеното месо…