недела, 10 декември 2023
ПочетнаИНТЕРЕСНОРакометарите на Вардар на силен турнир во Франција

Ракометарите на Вардар на силен турнир во Франција

Македонскиот ракометен шампион Вардар го очекува настап во Франција на силен меѓународен турнир, последен пред официјалниот почеток на сезоната.

„Црвено-црните“ по вторпат ќе биде дел од овој турнир. На турнирот ќе учествува и актуелниот европски шампион Монпелје.

Екипите се поделени во две групи. Вардар натпреварите во групата ќе ги игра в петок и сабота. Дуелите за пласман се закажани за во недела. Секој ден ќе има по два натпревари, а во недела се предвидени три средби.

Група А: ПСЖ, Вардар и Мешков.

Група Б: Нант, Монпелје и Веспрем.

Вардар в петок ќе игра со ПСЖ, а во сабота со Мешков.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП