Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 17.08.2018

Време: 09:54

Датум: август 17, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Поведете сметка ако во план ви биле некои подалечни дестинации, денот не е претерано поволен за тоа. На љубовното поле ве очекува ново познанство, кое всушност нема многу да ве воодушеви.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денот е поволен ако се занимавате со финансиските прашања кои ве оптеретуваат. Во љубовта слободните ќе имаат потреба да пронајдат партнер со кој ќе делат се, зафатените ќе уживаат.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Доколку продолжите со негативните ставови, ќе имате мали проблеми во комуникацијата со соработниците. Во љубовта слободните ќе имаат интересна средба со лицето кое им се допаѓа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Генерално сте задоволни од ситуацијата која ја имате на работа. Не ве очекуваат промени на полето за работа. Во љубовта сакате на саканото лице да му ја возвратите посветеноста и нежноста која ви ја дава.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можете да очекувате малку потежок ден бидејќи ве очекуваат многу обврски, а генерално имате недостаток на енергија. Во љубовта ќе бидете незадоволни од партнерот бидејќи не покажал доволно почитување кон вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Не сте претерано фокусирани на работата па ќе правите мали пропусти и грешки. Сепак, ќе немате сериозни проблеми. Во љубовта можете да очекувате возбудлива ситуација.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Доколку планиравте деловно патување, можете да очекувате многу позитивен ден. Во љубовта постепено се одалечувате од саканото лице, иако за тоа не сте свесни.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Долго очекуваната уплата на пари на вашата сметка конечно ќе дојде. Ќе успеете да решите некои грижи кои сте ги имале. Во љубовта имате потреба вашата врска да ја направите максимално стабилна, но не претерувајте.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можно е прилично тешко да ви паднат денешните работни обврски и ќе имате потреба за одмор. Во љубовта ќе ги преиспитувате случувањата од минатото и ќе се обидете да сфатите каде сте погрешиле.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Во себе ќе имате многу сила, па поради тоа ќе ги надминете тешките деловни моменти. Во љубовта ќе ви допадне некој Стрелец, ќе сакате да го освоите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Среќни сте бидејќи знаете дека можете да се потпрете на блиските пријатели и колегите кои секогаш ви се на располагање. Уживате во авантурите и не сте подготвени за сериозна врска.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можете да очекувате позитивен ден во кој ќе добиете добра прилика да остварите дополнителна заработка. Во љубовта слободните ќе уживаат во својата слобода, зафатените ги очекуваат расправии.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 18.01.2019

  Дневен хороскоп 18.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Позитивно сте расположени. Обидете се тоа да го пренесете на работа. Нема причина за лажна скромност. Партнерот ќе ве изненади…

 • Дневен хороскоп 17.01.2019

  Дневен хороскоп 17.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку ви се укаже можност и прилика за напредување, би требало да ја прифатите. Сметате дека сте го пронашле партнерот…

 • Дневен хороскоп 16.01.2019

  Дневен хороскоп 16.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) На работа некои нови обврски ќе натежнат врз вашиот грб. Прифатете ги со задоволство, тие ќе ви донесат напредок. Можни…

 • Дневен хороскоп 15.01.2019

  Дневен хороскоп 15.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Со успех ќе ги решите сите горливи проблеми. Сепак, колку сте посакани и позаљубени, толку со поголем жар ќе ги…

 • Дневен хороскоп 14.01.2019

  Дневен хороскоп 14.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не очекувате подобрување на некоја ситуација која ве загрижува и поради тоа лошо се чувствувате. Финансиите стагнираат. Можен е конфликт…

 • Викенд хороскоп 12-13.01.2019

  Викенд хороскоп 12-13.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 11.01.2019

  Дневен хороскоп 11.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хармоничен дијалог со саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 10.01.2019

  Дневен хороскоп 10.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот ќе го започнете стресно и со големо незадоволство. Доколку не ги избегнете непотребните трошоци, можете да западнете во поголема…

 • Дневен хороскоп 09.01.2019

  Дневен хороскоп 09.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате позитивен став кон работата и колегите. Влијаете поттикнувачки на другите. Во љубовта запомнете дека вниманието и љубовта се основа…

 • Дневен хороскоп 08.01.2019

  Дневен хороскоп 08.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува прилика да го видите вистинското лице на некој од вашите блиски соработници. Можно е да бидете изненадени. Неочекувано…