Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 20.07.2018

Време: 08:01

Датум: јули 20, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Нема да се согласите да појдете на состанок со некое навалентно лице. Не сакате било кој да ве форсира и да ви досадува на било кој начин. Постои опасност од падови, повреди и исеченици, бидете внимателни.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Еден соработник е подготвен да ви помогне. Некој во прилична мера ве исцрпува со неговата неодлучност. Време е да се завртите кон себе и своите потреби. Тврдоглавоста и ладниот став нема да ви помогнат во љубовното поле.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Уморни сте од калкулирања, сакате јасно да дефинирате што можете да очекувате од саканото лице, а што не. Дури и да останете сами, важно ви е само да знаете на што сте. Нестабилен ден за вас.

 

Рак (22.06 – 22.07)

На необичен начин се обидувате да ги промените деловните случувања. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено доколку неодамна сте запознале некоја личност која многу ве интересира. Ве оптеретува зголемениот крвен притисок.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Малку нешта се одвиваат онака како што сте очекувале. На некој начин сте приморани да се прилагодите на ситуацијата која не ви одговара. Во љубовта генерално сте задоволни со односот кој го имате со партнерот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Некој од колективот тежнее да го заземе вашето работно место. Не дозволувајте му да го прави тоа. На љубовното поле нема позначителни случувања.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Потпрете се на својот инстинкт и не дозволувајте некој да влијае на вашите одлуки. Во љубота придржувајте се на договорот кој сте го поставиле со саканото лице.


Шкорпија (23.10 – 21.11)

Време е да се ослободите од заостанатите финансиски прашања. Се додека не го направите тоа, нема да ви тргне на подобро. Во љубовта конечно ќе ги увидите вредностите на саканото лице.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

На деловен план се можни неколку помали бариери. Поминете ги и остварете ги зацртаните цели. Во љубовта некои ситуации нема да зависат од вас, па ќе мора да почекате на одлука од партнерот.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Имате осцилации во расположението, па можно е нервирање поради луѓе со кои соработувате но и живеете. Бидете повредни и поодговорни. Не му замерувајте на лицето кое се нуди да ви помогне.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Би сакале да бидете најдобри и секогаш да добивате пофалби. За тоа ќе треба малку повеќе да се потрудите. Планот поврзан за љубовта сигурно ќе ви се оствари.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Денес ќе ве следат добри и среќни моменти. Ќе бидете задоволни со учинокот и ќе слушенете добри вести. Ќе бидете осетливи на туѓите провокации па затоа избегнувајте ги непријатните лица.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 18.01.2019

  Дневен хороскоп 18.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Позитивно сте расположени. Обидете се тоа да го пренесете на работа. Нема причина за лажна скромност. Партнерот ќе ве изненади…

 • Дневен хороскоп 17.01.2019

  Дневен хороскоп 17.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку ви се укаже можност и прилика за напредување, би требало да ја прифатите. Сметате дека сте го пронашле партнерот…

 • Дневен хороскоп 16.01.2019

  Дневен хороскоп 16.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) На работа некои нови обврски ќе натежнат врз вашиот грб. Прифатете ги со задоволство, тие ќе ви донесат напредок. Можни…

 • Дневен хороскоп 15.01.2019

  Дневен хороскоп 15.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Со успех ќе ги решите сите горливи проблеми. Сепак, колку сте посакани и позаљубени, толку со поголем жар ќе ги…

 • Дневен хороскоп 14.01.2019

  Дневен хороскоп 14.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не очекувате подобрување на некоја ситуација која ве загрижува и поради тоа лошо се чувствувате. Финансиите стагнираат. Можен е конфликт…

 • Викенд хороскоп 12-13.01.2019

  Викенд хороскоп 12-13.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 11.01.2019

  Дневен хороскоп 11.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хармоничен дијалог со саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 10.01.2019

  Дневен хороскоп 10.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот ќе го започнете стресно и со големо незадоволство. Доколку не ги избегнете непотребните трошоци, можете да западнете во поголема…

 • Дневен хороскоп 09.01.2019

  Дневен хороскоп 09.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате позитивен став кон работата и колегите. Влијаете поттикнувачки на другите. Во љубовта запомнете дека вниманието и љубовта се основа…

 • Дневен хороскоп 08.01.2019

  Дневен хороскоп 08.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува прилика да го видите вистинското лице на некој од вашите блиски соработници. Можно е да бидете изненадени. Неочекувано…