Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,872.21 -0.65%    BESK 8,017.33 3.6%    GRNT 748.68 4.56%    KPSS 300.00 -36.31%    MPT 31,000.31 0%    OHB 6,396.66 -0.83%    REPL 62,000.00 0.81%    RMDEN13 96.70 0.73%    RMDEN14 96.10 0.63%    RMDEN16 95.50 0%    RZIN 125.00 4.17%    SBT 1,951.00 -0.61%    SLAV 3,600.00 0%    STB 1,015.50 -0.27%    STBP 1,180.55 5.3%    STIL 130.00 -0.94%    TEL 278.08 2.99%    TNB 12,929.50 -4.14%    TTK 881.96 2.88%    UNI 2,360.00 -0.04%    USJE 23,003.00 -0.63%    ZPKO 2,857.00 0%    

Дневен хороскоп 17.05.2018

Време: 08:52

Датум: мај 17, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Важно е да учите од грешките и да не ги повторувате. Покажете си на себе и на другите дека сте подготвени да напредувате. Во љубовта малку сте разочарани од саканото лице бидејќи некои нешта не испаднале онака како што сте сакале.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Успеавте да решите некој проблем кој го имавте на деловен план и горди сте на себе поради тоа. Во љубовта имате потреба отворено да ги покажете емоциите кон својот партнер. Можно е тоа малку да го збуни.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сте се ослободиле од финансиските потешкотии и сега се ви оди многу полесно. Задоволни сте со подобрувањето кое сте го оствариле. Во љубовта ве очекува интересна средба со една личност со која имате многу силна хемија.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Многу сте одлучни и нема да дозволите било кој да влијае на вашето донесување на одлуки на деловниот план. На љубовтото поле понекогаш сте склони да претерувате со негативниот став во коминикацијата со саканото лице.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Подготвени сте за нови предизвици на деловниот план. Во себе имате многу енергија за докажување. Во љубовта можна е пролазна авантура со лице кое не го познавате доволно.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Максимално сте им посветени на обврските и сакате да остварите напредок на полето за работа. Во љубовта не ви паѓа на памет да преземете иницијатива во односот со саканото лице, важно ви е само блискоста да не се загуби.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Немојте да им верувате на соработниците со кои немате некоја заедничка историја во работата со која се бавите. Во љубовта доколку сте слободни ви се ближи средба со лицето со кое сте создале многу силна хемија и привлечност.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Вие сте упорни и истрајни и покрај падовите и проблемите кои ги носите на грбот. Денес сами ќе си ја подобрите ситуацијата така што ќе завртите нов лист во кој ќе нема место за нервоза. Енергијата побарајте ја во дружењето со саканите лица.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ги препознавате приликите на секој чекор, се чувствувате сакани и уживате во емоциите кои доаѓаат од сите страни. Не смеете да дозволите ниту еден момент да пројде без одлучна акција. Посветете им се на високите цели.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ситуацијата на работното место наеднаш ќе се промени на подобро. Ќе почувствувате голема поддршка и олеснување. Некој повторно ќе се обиде да ви го замати планот, но конечно ќе откриете кој бил тој. Во вечерните часови приклучете и се на забавата на вашето друштво.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес ќе ве следат добри и среќни моменти. Ќе бидете задоволни со учинокот и ќе слушенете добри вести. Ќе бидете осетливи на туѓите провокации па затоа избегнувајте ги непријатните лица.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Цел ден ќе ве следи одличното чувство, па на крајот од денот и ќе искусите нешто убаво. Заборавете на ситните грижи кои ве оставаа без сон. Подигнете ја главата и ќе забележите дека не е се така црно.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Вкенд хороскоп 26-27.05.2018

  Вкенд хороскоп 26-27.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големите планови и идеи за кои веќе долго и срамежливо размислувате, полека се менуваат во нешто изводливо и достижно. Сепак…

 • Дневен хороскоп 25.05.2018

  Дневен хороскоп 25.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нетрпеливи сте. Едвај го чекате крајот на некој проект кој ви е многу важен. Искористете ја својата слобода да го…

 • Дневен хороскоп 24.05.2018

  Дневен хороскоп 24.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е многу работи да не бидат онакви како што очекувате. Важно е да бидете доволно смирени и трпеливи. Доколку…

 • Дневен хороскоп 23.05.2018

  Дневен хороскоп 23.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нови информации ви доаѓаат и со самото тоа сега имате подобар увид во ситуацијата. Во љубовта ќе ви се допадне…

 • Викенд хороскоп 19-20.05.2018

  Викенд хороскоп 19-20.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе почувствувате креативна инспирација и со леснотија ќе завршите бројни обврски овој викенд. Понекогаш умеете да оставите фантастичен впечаток на…

 • Дневен хороскоп 18.05.2018

  Дневен хороскоп 18.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате добри идеи за промена на работата и се што ви е потребно е помош од страна на соработник од…

 • Викенд хороскоп 12-13.05.2018

  Викенд хороскоп 12-13.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Пред вас е голем пресврт од кој можете да направите чудо. Имате креативност, сила и амбиција, но и една маана.…

 • Дневен хороскоп 11.05.2018

  Дневен хороскоп 11.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не треба да се оптоварувате со притисоците кои ви ги создаваат другите лица, туку бидете верни на вредностите што го…

 • Дневен хороскоп 10.05.2018

  Дневен хороскоп 10.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ден во кој ќе постојат мнофу непредвидени случувања, од писма и информации кои доцнат, па до уреди кои ќе се…

 • Дневен хороскоп 09.05.2018

  Овен (21.03 – 20.04) Размислувате за прекин на деловната соработка која според вас е несоодветна. Не брзајте со одлуките. Во љубовта ве очекува променлива емотивна…