24 мај, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОЕдногодишната забрана за влез на стадион не го спречи турски навивач да...

Едногодишната забрана за влез на стадион не го спречи турски навивач да го гледа својот тим

Навивач на турскиот клуб Денизлиспор најде начин да ја заобиколи едногодишната забрана за посета на стадионот. За да ги следи игрите, тој изнајмил кран, кој е способен да го подигне навивачот над трибините на домашната арена на клубот.

Навивачот така го следеше натпреварот од првата турска лига против Газиантепспор.

Неговата екипа го порази противникот со резултат од 5:0.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП