24 мај, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 08.05.2018

Дневен хороскоп 08.05.2018

 

Овен (21.03 – 20.04)

Пред вас е можност да ја обновите соработката со личност со која во минатото сте имале многу добар однос. Во љубовта доколку ви се допаѓа некоја личност, денес е тој ден за тоа да и го кажете.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Во текот на денешниот ден нема да имате нови промени поврзани за деловното поле. Во љубовта прифатете некои нешта кои партнерот ви ги кажува.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Можете да очекувате дека ќе ве следи факторот на среќа, па денот ќе биде поволен и за работа и за љубов. Ќе бидете полни со енергија и ќе уживате во секој поминат час на работа, но подоцна и со партнерот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе ви се случат некои промени на полето за работа, можно е напредување. На почеток ќе ви биде тешко, но набрзо ќе се навикнете. Денес ќе уживате во страствените моменти поминати со партнерот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Денес ќе биде нагласена вашата практична страна. Ќе успеете да обавите доста нешта на полето за работа. Во љубовта не ви е лесно да ги покажете емоциите, но денес зборовите сами ќе излезат од вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Можете да очекувате ден во кој вашата работа нема многу да ве оптеретува. Во љубовта саканото лице вложило многу напор да ви покаже колку ве сака, време е да покажете дека го цените тоа.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Можно е да не сте сосема задоволни од деловната ситуација бидејќи некои нешта ќе дојдат многу побавно од очекуваното. Слободните ќе уживаат во необврзувачки авантури, а оние во врска ќе бидат во хармонија.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Пред вас е поволен период за започнување на некоја нова работа, ако сте имале некој приватен бизнис во план. Во љубовта се ќе биде како што сакате, партнерот едноставно ве обожува.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Конечно ќе успеете да дознаете некои нови информации кои можат да ви бидат многу важни за работата. Во љубовта ќе чувствувате слобода, ќе имате бројни прилики за флерт.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ве очекува важен ден на деловното поле, денес ќе бидете презафатени. Од работата денес ќе немате време за љубов, па малку ќе го запоставите партнерот, ниту слободните немаат некои шанси за нови познанства.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Пред вас се важни случувања на деловен план кои можат да ве доведат до напредување или до саканата промена. Во љубовта тежнеете за емотивна стабилност, но ситуацијата никако да се промени.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Вашите надредени јавно ќе ве пофалат, а вие тоа одамна сте го заслужиле, уживајте во собирањето на плодовите од напорното работење. Во љубовта ви се допаѓа некоја личност која на некој начин е поврзана со работата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП