Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,012.39 -0.13%    CEVI 888.00 4.84%    GRNT 809.30 0.53%    KJUBI 1,550.00 0%    KMB 5,161.14 1.19%    KSPR 26.00 0%    MPOL 281.00 0%    MPT 43,499.91 0.25%    MTUR 4,600.88 -2.11%    OHB 6,300.00 3.28%    PPIV 45,508.14 3.17%    RMDEN08 96.50 0%    RMDEN17 96.00 0.05%    STIL 129.08 -0.26%    TEL 274.73 -0.82%    TNB 13,889.69 1.38%    TPLF 1,100.00 1.01%    TTK 999.00 0.63%    UNI 2,425.00 1.04%    USJE 22,662.00 3%    

Дневен хороскоп 16.04.2018

Време: 09:51

Датум: април 16, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените мислењето, ќе постапите правилно.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Многу ситуации на деловна сцена делуваат многу предизвикувачки, но истовремено и поучно. Во љубовта не сакате некој да ве запира при изразувањето на чувствата, ќе ви биде потребен емотивен компас.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Принудени сте да се помирите со одредени услови или случувања кои не се по ваша волја. Доколку занемарите нечии потреби, ќе чувствувате контра ефект. Не им завидувајте на блиските лица.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Доколку сакате да ги заштитите вашите деловни интереси прифатете нечија асистенција. Во љубовта полесно ќе ви биде некоја одлука или одговорност да му ја препуштите на партнерот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Не сакате некој да ви поставува различни услови и да влијае на вашиот деловен ритам. Во љубовта ќе постојат нови емотивни немири, но нема да сакате на никого да му ги доверите проблемите.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Забележувате дека случувањата на деловна сцена се одвиваат под невообичаени околности. Изворот на позитивна енергија го добивате од своето семејство и од односот со саканото лице. Денот пред вас е убав, затоа уживајте.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Имате добар план и стриктно се придржувате до формираниот деловен договор. Емотивната нота која ја чувствувате ве наведува на послободно изразување. Здравјето ви е одлично.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Се обидувате да ја насочите вашата околина и нивните барања во правец кој на вас најмногу ви одговара. Во љубовта ќе постојат нови емотивни предизвици кои ќе ве натераат малку повеќе да размислувате.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Покажете им со пример се што очекувате на вашите соработници. Во љубовта чувствувате емотивна дилема и се обидувате да го согледате најдоброто решение. Без избрзани потези.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Делувате самоуверено и донесувате блиц проценки. Имате впечаток дека партнерот е пренатрупан со некои случувања за кои не сте доволно известени. Разговарајте со него за тоа што се случува.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате позитивен став и оптимистичка визија во поглед на решавањето на деловните дилеми. Во љубовта емотивните проблеми можат да ве наведат на погрешен заклучок. Можни се проблеми со синусите.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Сјајно се снаоѓате во новата деловна улога и ви одговара поддршката која ја добивате. Понекогаш е доволно со партнерот само да се погледнете и да се договорите, а некогаш ниту со долги разговори не можете да постигнете договор, без нервози, ќе биде се во ред.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.07.2018

  Дневен хороскоп 19.07.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат значајни промени на полето за работа и финансии. Конечно ќе го остварите напредокот на кој се надевавте. Во…

 • Викенд хороскоп 14.07-15.07.2018

  Викенд хороскоп 14.07-15.07.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку правилно ги оцените нештата ова ќе биде мирен викенд за вас. Ќе имате доста енергија, па ќе бидете многу…

 • Дневен хороскоп 06.07.2018

  Дневен хороскоп 06.07.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ден полн со неизвесности, особено кога станува збор за соработка со оние кои се претставуваат како ваши пријатели. Деловниот партнер…

 • Дневен хороскоп 26.06.2018

  Дневен хороскоп 26.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Дајте си на себе си уште малку време за да ги остварите своите планови. Некои работи не е можно да…

 • Дневен хороскоп 25.06.2018

  Дневен хороскоп 25.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Периодот е поволен за почеток на годишниот одмор или генерално за тоа да направите мала дистанца од деловното опкружување. На…

 • Викенд хороскоп 23-24.06.2018

  Викенд хороскоп 23-24.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе почуствувате како настаните и околностите ви одат од рака. Ќе успеете да создадете посмирени односи со околината. Но сепак…

 • Дневен хороскоп 15.06.2018

  Дневен хороскоп 15.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе…

 • Дневен хороскоп 14.06.2018

  Дневен хороскоп 14.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате многу добра комуникација со деловното опкружување, па можете да очекувате солидна состојба на деловното поле. Можно е на љубовното…

 • Дневен хороскоп 08.06.2018

  Дневен хороскоп 08.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете внимателни при склопувањето на нови деловни контакти. Можна е средба со некоја неискрена личност. Во љубовното поле ве очекува…

 • Дневен хороскоп 04.06.2018

  Дневен хороскоп 04.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате многу важни случувања на полето за работа денес. Од некои одлуки ќе зависи вашата иднина. Доколку ви…