Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 16.04.2018

Време: 09:51

Датум: април 16, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените мислењето, ќе постапите правилно.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Многу ситуации на деловна сцена делуваат многу предизвикувачки, но истовремено и поучно. Во љубовта не сакате некој да ве запира при изразувањето на чувствата, ќе ви биде потребен емотивен компас.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Принудени сте да се помирите со одредени услови или случувања кои не се по ваша волја. Доколку занемарите нечии потреби, ќе чувствувате контра ефект. Не им завидувајте на блиските лица.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Доколку сакате да ги заштитите вашите деловни интереси прифатете нечија асистенција. Во љубовта полесно ќе ви биде некоја одлука или одговорност да му ја препуштите на партнерот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Не сакате некој да ви поставува различни услови и да влијае на вашиот деловен ритам. Во љубовта ќе постојат нови емотивни немири, но нема да сакате на никого да му ги доверите проблемите.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Забележувате дека случувањата на деловна сцена се одвиваат под невообичаени околности. Изворот на позитивна енергија го добивате од своето семејство и од односот со саканото лице. Денот пред вас е убав, затоа уживајте.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Имате добар план и стриктно се придржувате до формираниот деловен договор. Емотивната нота која ја чувствувате ве наведува на послободно изразување. Здравјето ви е одлично.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Се обидувате да ја насочите вашата околина и нивните барања во правец кој на вас најмногу ви одговара. Во љубовта ќе постојат нови емотивни предизвици кои ќе ве натераат малку повеќе да размислувате.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Покажете им со пример се што очекувате на вашите соработници. Во љубовта чувствувате емотивна дилема и се обидувате да го согледате најдоброто решение. Без избрзани потези.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Делувате самоуверено и донесувате блиц проценки. Имате впечаток дека партнерот е пренатрупан со некои случувања за кои не сте доволно известени. Разговарајте со него за тоа што се случува.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате позитивен став и оптимистичка визија во поглед на решавањето на деловните дилеми. Во љубовта емотивните проблеми можат да ве наведат на погрешен заклучок. Можни се проблеми со синусите.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Сјајно се снаоѓате во новата деловна улога и ви одговара поддршката која ја добивате. Понекогаш е доволно со партнерот само да се погледнете и да се договорите, а некогаш ниту со долги разговори не можете да постигнете договор, без нервози, ќе биде се во ред.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 20.09.2018

  Дневен хороскоп 20.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Обидете се да ја добиете довербата на еден Лав кој знае како да ви ласка но не ги отвора картите…

 • Дневен хороскоп 19.09.2018

  Дневен хороскоп 19.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) На работа напнато, во љубовта солидно. Ќе се појават мали недоразбирања, но не навлегувајте во кавги. Верувате во можноста да…

 • Викенд хороскоп 15.09-16.09.2018

  Викенд хороскоп 15.09-16.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Тешкотиите при воспоставувањето на контактите со околината се последица на пречувствителноста. Некој ќе побара финансиска помош од вас, внимавајте на…

 • Дневен хороскоп 14.09.2018

  Дневен хороскоп 14.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Љубовната ситуација ќе ви излезе од контрола. Ќе се чуствувате беспомошно и ранливо, особено поради некои гревови на партнерот од…

 • Дневен хороскоп 13.09.2018

  Дневен хороскоп 13.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Завршете ги важните работи, разговори и состаноци. Ќе бидете многу уверливи и успешно ќе се залагате за сопствените идеи. Храбро…

 • Дневен хороскоп 12.09.2018

  Дневен хороскоп 12.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на денот ќе ви се наметне потреба да бидете природни и да покажете поголема амбициозност. Не применувајте агресивно…

 • Дневен хороскоп 11.09.2018

  Дневен хороскоп 11.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Овој ден можеби некој ќе се обиде да предизвика кавга на работното место, премолчете и не навлегувајте во дискусијата. Одлично…

 • Дневен хороскоп 10.09.2018

  Дневен хороскоп 10.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Анализирајте ги апсолутно сите достапни податоци пред да донесете било какво одлука. Пожелно е да не донесувате одлука индивидуално, туку…

 • Дневен хороскоп 07.09.2018

  Дневен хороскоп 07.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате можност да е истакнете во работата со некој Лав или Стрелец кои се доминантни кон вас, но сепак вашето…

 • Дневен хороскоп 04.09.2018

  Дневен хороскоп 04.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некоја информација од вашето минато ќе ве натажи и ќе ве потсети на некои нешта кои ненамерно сте ги направиле.…