Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 05.03.2018

Време: 09:55

Датум: March 5, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да очекувате поволен ден за остварување на деловните цели. Среќата ќе ве следи постојано. Во љубовта можно е да сте прекршиле некое ветување и саканото лице поради тоа да е повредено.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Можно е да се случуваат некои промени кои не сте ги очекувале и ќе се прашувате дали деловната стабилност ви е загрозена. Со саканото лице ќе имате несогласувања поради љубомората и недовербата кои и двајцата ги чувствувате.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Пред вас е важен разговор со надредените. Потрудете се критиките да ги прифатите на позитивен начин. Во љубовта се појавиле некои нови проблеми во вашиот брак но и понатака не сте подготвени да се откажете од идејата за среќно семејство.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Можно е да ве фаќа нервоза и да немате доволно самодоверба. Ќе морате да поработите на ставот. Ве очекуваат промени кои долго сте ги посакувале во љубовта. Можете да се надевате на добар однос со Лав или Јарец.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Расположени сте за деловни промени и лесно ќе покренувате иницијатива. Можете да очекувате поволна деловна атмосфера. Многу отворено ќе ги покажувате своите емоции и партнерот е среќен поради вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Можно е сега на некој начин да страдате поради некои потези во минатото, но на грешките се учи. Во љубовта се можни мали кавги со саканото лице но нема назнаки за сериозни проблеми.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Имате големи амбиции и подготвени сте да бидете доволно тактични и трпеливи за еден ден да ги остварите. Пред вас е бурна фаза кога станува збор за полето за љубов. Ве очекуваат драстични промени и пресврти.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Можни се помали проблеми во комуникацијата со соработниците но со доволно дипломатија се може да се реши. Во љубовта имате впечаток дека саканото лице не е доволно искрено кон вас.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Кога ќе завршите некои важни работи ќе ви биде многу полесно. До тогаш ќе функционирате под мал притисок. Саканото лице сака да одите чекор понатака. Размислете добро дали сте подготвени за тоа.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Склони сте на донесување на брзоплети одлуки. Некои ситуации можат да испаднат далеку подобри отколку што мислите. Денот не е поволен за почеток на нова врска, но атмоферата може да биде одлична доколку сакате смирување со поранешниот партнер.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е многу работи да не бидат онакви како што очекувате. Важно е да бидете доволно смирени и трпеливи. Доколку сте слободни посакувате нови љубовни случувања и се чувствате прилично осамено.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можно е да кажете некои работи кои не ги мислите. Недоразбирањата и конфликтите со соработниците не можат да ви донесат ништо добро. Во љубовта најмногу ќе ви одговара чувството на слобода.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 17-18.03.2018

  Викенд хороскоп 17-18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во…

 • Дневен хороскоп 16.03.2018

  Дневен хороскоп 16.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви го врати ентузијазмот и живоста, па можно е да посакате да создадете многу нови работи. Дозволете…

 • Дневен хороскоп 15.03.2018

  Дневен хороскоп 15.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Добро функционирате во опкружувањето во кое се наоѓате. Вашиот емотивен живот за многумина е прилична тајна, особено ако сте во…

 • Дневен хороскоп 14.03.2018

  Дневен хороскоп 14.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Држете се настрана од фикс идеите кои ви доаѓаат напамет. Чекорите кои денес ќе ги правите ќе ви помогнат да…

 • Дневен хороскоп 12.03.2018

  Дневен хороскоп 12.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои трошоци се пред вас. Потрудете се да бидете умерени. Можни се некои лажни ветувања. Не очекувајте големи промени на…

 • Викенд хороскоп 10-11.03.2018

  Викенд хороскоп 10-11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите…

 • Дневен хороскоп 09.03.2018

  Дневен хороскоп 09.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да создадете поинтимен однос во врската, но се плашите дека ќе ја загубите слободата. Не ги забрзувајте вештачки нештата…

 • Дневен хороскоп 08.03.2018

  Дневен хороскоп 08.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте одлучни и сакате да ги реализирате своите идеи без оглед на мислењето на околината. Пред вас е возбудлив…

 • Дневен хороскоп 07.03.2018

  Дневен хороскоп 07.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако вложите малку труд и шарм, сигурно се ќе постигнете. Слободните Овни може да очекуваат интересна средба.   Бик (21.04…

 • Дневен хороскоп 06.03.2018

  Дневен хороскоп 06.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате пречки во работата, и тоа е нормално, па затоа не се нервирајте. Во љубовта многу сте емотивни,…