среда, 29 март 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕНаправете домашна маст за враснати и задебелени нокти

Направете домашна маст за враснати и задебелени нокти

Оваа маст стана хит на интернет бидејќи за само три дена ги отстранува габичките на ножните прсти, а воедно помага кај проблемите со враснати и задебелени нокти. Во продолжение ви го откриваме рецептот.

Ако често имате проблем со враснати нокти, ќе бидете воодушевени со овој рецепт кој навистина дава резултати.

Потребни состојки:

1 лажица кантарионово масло

лажица брашно

1 лажица шеќер во прав

Подготовка и начин на употреба:

Помешајте ги состојките и добиената смеса нанесете ја на целиот прст, како и на враснатиот или задебелен нокт. Потоа замотајте со газа и оставете да делува во текот на целата ноќ. Маста треба да ја мачкате три вечери по ред.

Напомена:

Оваа смеса не смеете да ја мешате со други лекови и препарати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП