понеделник, 11 декември 2023
ПочетнаИНТЕРЕСНОРакометарите на Металург ја совладаа Војводина

Ракометарите на Металург ја совладаа Војводина

Ракометарите на Металург со победа го стартуваа вториот дел од сезоната. Во неделата, Металург во СЕХА лигата ја победи Војводина 30:26 (21:9).

Младиот тим на Металург одигра спектакуларно во првото полувреме во кое го декласира противниот од Нови Сад. Како по ноти играа избраниците на Александар Јовиќ, цврсто во одбраната, течно во нападот и резултатот по 30 минути игра беше 21:9.

Во второто полувремеметалурзите го намалија ритамот и му овозможија на противникот да избори поднослив пораз.

Халил Јагањац со осум гола го предводеше Металург, а по три гола постигнаа Кузмановски, Серафимов и Илиќ.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП