Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,299.13 -0.01%    GRNT 830.05 1.13%    KMB 5,209.45 3.13%    MPT 40,034.07 6.98%    MTUR 4,695.49 2.08%    OHB 6,413.12 -0.21%    OKTA 4,191.33 1.02%    PKB 14,300.00 2.87%    REPL 63,000.00 0%    RZIN 120.00 -1.64%    RZLE 37.00 0%    RZLV 79.00 9.31%    RZUS 141.00 2.39%    SBT 2,000.00 0%    STB 963.00 1.19%    STBP 900.00 0%    STIL 148.00 -6.92%    TEL 279.65 1.69%    TKVS 4,498.50 4.11%    TTK 983.00 2.97%    UNI 2,590.16 1.31%    ZILU 244.39 0.16%    

Дневен хороскоп 15.01.2018

Време: 09:00

Датум: јануари 15, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да очекувате големо подобрувањe на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа. Ситуацијата во врската е повеќе од добра.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Постои можност да ја подобрите деловната состојба, под услов подобро да ја исконтролирате својата импулсивност. Почнуваат да ве загрижуваат изјавите на партнерот или афективното однесување. Преземете нешто.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сакате да го промените односот со колегите и соработниците? Време е да ја промените стратегијата. Заљубени сте и среќни. Вашата насмевка го покажува тоа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Претерувате со својата љубопитност или потреба да се вплеткувате во нечии планови. Потребно е да ја задржите дистанцата. Некоја личност од минатото ќе сака да го обнови контактот со вас. Размислете дали тоа е паметно.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Лесно ќе ги завршите сите деловни обврски кои ќе ги имате денес. Можете да се надевате на опуштена атмосфера. Ви се допаѓа некоја личност која секојдневно ја среќавате. Започнете комуникација со таа личност.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе морате да научите да се изборите со колегите. Поинаку нема да можете да се изборите за своите идеи и планови. Ви недостасува емотивна поддршка од партнерот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

На некои соработници ќе им делувате како личност на која не можат да и веруваат, но наскоро тие ќе видат дека згрешиле. Немојте да бидете строги и неправдени кон саканото лице, потребна му е поддршка.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Прифатете ги новите идеи од околината со намера да го проширите вашето знаење. Некоја личност ве набљудува со заљубен поглед, доколку сте слободни обрнете и внимание. Препуштете и се на инспирацијата и уживајте.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ве очекуваат различни проблеми во комуникацијата со деловните партнери. Најдобро е да земете неколку слободни денови со цел да се одморите и да ги избегнете кавгите. Некоја личност е многу слаба на вас, сепак немојте да ја искористувате.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Доколку ви се укаже можност и прилика за напредување, би требало да ја прифатите. Сметате дека сте го пронашле партнерот со кој можете да останете на долги стази. Време е да му го предложите тоа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Иако сте полни со енергија треба да имате во предвид дека не можете да остварите се што сте зацртале. Потребно е да научите да ги одделите приватниот и деловниот живот, со цел да не си направите проблеми.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Позитивно сте расположени. Обидете се тоа да го пренесете на работа. Нема причина за лажна скромност. Партнерот ќе ве изненади со некои негови потези, позитивно се разбира.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 16-17.06.2018

  Викенд хороскоп 16-17.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте да не бидете претерано наметливи на работа. Дајте им простор и на другите. Од далеку го набљудувате лицето кое…

 • Дневен хороскоп 15.06.2018

  Дневен хороскоп 15.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе…

 • Дневен хороскоп 14.06.2018

  Дневен хороскоп 14.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате многу добра комуникација со деловното опкружување, па можете да очекувате солидна состојба на деловното поле. Можно е на љубовното…

 • Дневен хороскоп 08.06.2018

  Дневен хороскоп 08.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете внимателни при склопувањето на нови деловни контакти. Можна е средба со некоја неискрена личност. Во љубовното поле ве очекува…

 • Дневен хороскоп 04.06.2018

  Дневен хороскоп 04.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате многу важни случувања на полето за работа денес. Од некои одлуки ќе зависи вашата иднина. Доколку ви…

 • Викенд хороскоп 02-03.06.2018

  Викенд хороскоп 02-03.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да ги согледате проблемите од реален агол и да не бидете премногу амбициозни кога станува збор за работа…

 • Дневен хороскоп 01.06.2018

  Дневен хороскоп 01.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е денес да не сте способни целосно да и се посветите на работата, ќе сакате малку да одморите. На…

 • Дневен хороскоп 28.05.2018

  Дневен хороскоп 28.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) На вас ќе ви бидат неопходни пари. Поради тоа ќе бидете под голем стрес. Нема потреба од грижи, разговарајте со…

 • Дневен хороскоп 25.05.2018

  Дневен хороскоп 25.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нетрпеливи сте. Едвај го чекате крајот на некој проект кој ви е многу важен. Искористете ја својата слобода да го…

 • Дневен хороскоп 24.05.2018

  Дневен хороскоп 24.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е многу работи да не бидат онакви како што очекувате. Важно е да бидете доволно смирени и трпеливи. Доколку…