Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 10.01.2018

Време: 09:48

Датум: јануари 10, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Уште од рано наутро ќе бидете исклучително напнати. Ќе направите некои неромислени потези. Интензивно ќе смислувате начини како да се ослободите од сите обврски. Партнерот ќе намириса некој проблем кај вас.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денот ќе го започнете стресно и со големо незадоволство. Доколку не ги избегнете непотребните трошоци, можете да западнете во поголема парична криза. Кон крајот на денот можете да очекувате позитивни вести.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Непланираните трошоци целосно ќе ве исфрлат од рамнотежа. Не разбирате поради што едвај составувате крај со крај. Размислете на што се ги трошеле парите. Партнерот ќе се сомнева во вас.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Вклучете ги соработниците и направете план за колективна работа. Успехот е можен единствено на тој начин. Вашиот заеднички труд ќе донесе задоволство за сите. Одвојте време и за семејството и вашиот партнер.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ве очекуваат поволни договори, успешно купување како и стабилизација на полето на финансиите. Ако донесувате некоја важна одлука, денот е поволен за тоа. Бидете трпеливи, не му наоѓајте толку многу маани на партнерот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

До вас ќе пристигнат непријатни вести. Замислата која ја имавте, а која се однесува на вашето семејство, со овој пресврт станува невозможна. Сте ги помешале работата и приватниот живот, па поради тоа ќе ви се јават проблеми.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Чувствувате дека некој ве загрозува. Можно е да го победите доколку сте многу трпеливи. Можно е денес да чувствувате голема тензија на работа, а како резултат на тоа нервозни ќе заминете дома.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве привлекува некое лице кое не е слободно. Можеби ви се чинело дека тоа ви е животната шанса, но не е така. Обрнете внимание на некои детали на работа, таму ќе го пронајдете спасот како да се заштитите од наталожување на обврските.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Преполни сте со оптимизам и елан, па така можно е малку да ја загубите сликата за реалните можности пред вас. Големите планови и амбиции можат да ви бидат неочекувано запрени поради некои одлуки на надлежните.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Целосно ќе бидете отсутни. Обземени сте со грижите кои сами сте си ги смислиле и постојано ќе решавате проблеми кои воопшто не ни постојат. Вашето однесување на работа може да ве чини многу доколку не се вратите во реалноста што побрзо.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Непријатните вести можат целосно да ви ја поматат концентрацијата. Вашата целосна посветеност кон одредена тема може да ве извади од падот. Внимавајте да не ви се сокријат некои детали во врска со работата која секојдневно ја обавувате.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе се вратите во форма. Работите кои од непознати причини тапкале во место денес ќе се активираат. Малку ќе бидете збунети од расплетот, но брзо ќе се снајдете. Со партнерот ќе бидете во хамонија.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.04.2018

  Дневен хороскоп 19.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате било какви недоразбирања во врска со деловниот партнер сега ќе ги решите и најверојатно ќе јa прекинете соработката.…

 • Дневен хороскоп 16.04.2018

  Дневен хороскоп 16.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените…

 • Викенд хороскоп 14-15.04.2018

  Викенд хороскоп 14-15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 13.04.2018

  Дневен хороскоп 13.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се обидувате да ја одгатнете емотивна енигма. Бидете трпеливи уште некое време и договорот ќе го добиете со леснотија.…

 • Дневен хороскоп 12.04.2018

  Дневен хороскоп 12.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во…

 • Дневен хороскоп 11.04.2018

  Дневен хороскоп 11.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да испланирате различни детали кои делуваат позитивно на околината. Доколку имате сериозна врска потребно е да се ослободите…

 • Дневен хороскоп 09.04.2018

  Дневен хороскоп 09.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да имате повеќе трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да се решат преку ноќ. Сакате…

 • Викенд хороскоп 07-08.04.2018

  Викенд хороскоп 07-08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на викендот ве очекуваат мали кочници и ограничувања на деловен план. Прифатете ја состојбата каква што е. Во…

 • Дневен хороскоп 04.04.2018

  Дневен хороскоп 04.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Колегите и надредените имаат преголеми очекувања, а вас тоа ве нервира. Во љубовта не го цените тоа што го имате…

 • Дневен хороскоп 03.04.2018

  Дневен хороскоп 03.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат важни случувања на деловен план. Можно е да остварите некое значајно познанство. Во љубовта периодов ќе биде малку…