Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 09.01.2018

Време: 09:51

Датум: јануари 9, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Потрудете се да ја подобрите комуникацијата со деловното опкружување ако сакате да остварите напредок на овој план. Во љубовта не создавајте дополнителна тензија во емотивната врска.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Доколку планирате патување, можете да сметате на многу позитивен период во наредните денови. Ви се допаѓа личност со која некако случајно се среќавате во последниот период. Ќе постојат новости на љубовен план.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Пред вас е ден во кој ќе имате големи шанси за нови деловни случувања и промени. Во љубовта слободните може да очекуваат прилика за познанство со лице со кое подоцна им следи емотивна врска.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ве очекуваат многу важни случувања. Сега е период на пресврти на вашето поле за кариера. Верувајте во себе. Во љубовта можете да се надевате на сериозни чекори со саканото лице.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе имате прилика да остварите нови договори на деловен план и да започнете една добра соработка. Во љубовта можете да очекувате интересна комуникација со лицето кое е родено во некој од водените знаци.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Можете да се надевате дека ќе ви се случи подобрување на полето за финансии. Пред вас е силно добар период. Во љубовта иако имавте некои сомнежи во врска со искреноста на вашиот партнер, сега се уверивте дека се е сосема во ред.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денот е поволен за комуникација со надредените. Можете да очекувате позитивно исполнување на вашите цели. Можете да се надевате на убава атмосфера и нежна комуникација со саканото лице покрај кое имате се што ви е потребно.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве очекува напорен ден во кој ќе успеете да решите некои важни работи и добро се чувствувате поради тоа. На емотивното поле не би требало да имате некои големи промени.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можете да очекувате позитивна атмосфера на деловниот план. Нема да бидете претерано оптеретени. Во љубовта зрачите со позитивна енергија, ќе ви одговара флертот и ќе бидете среќни.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

До вас може да дојдат некои добри вести поврзани за работа која сте планирале да ја започнете. Во љубовта ви започнува период на заљубување. Ви доаѓа средба со многу интересно и драго лице.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можете да очекувате ден во кој ќе бидете многу растеретени. Ќе имате прилика да им се посветите на другите работи. Во љубовта можно е саканото лице на некој начин да биде уморно од обидите да направи нов чекор кон вас.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можно е да не сте сосема задоволни со деловната ситуација но со тек на време ќе успеете да дојдете до промени. Во љубовта уживате во необврзувачките авантури и засега не сте подготвени за некоја стабилна врска.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.04.2018

  Дневен хороскоп 19.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате било какви недоразбирања во врска со деловниот партнер сега ќе ги решите и најверојатно ќе јa прекинете соработката.…

 • Дневен хороскоп 16.04.2018

  Дневен хороскоп 16.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените…

 • Викенд хороскоп 14-15.04.2018

  Викенд хороскоп 14-15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 13.04.2018

  Дневен хороскоп 13.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се обидувате да ја одгатнете емотивна енигма. Бидете трпеливи уште некое време и договорот ќе го добиете со леснотија.…

 • Дневен хороскоп 12.04.2018

  Дневен хороскоп 12.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во…

 • Дневен хороскоп 11.04.2018

  Дневен хороскоп 11.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да испланирате различни детали кои делуваат позитивно на околината. Доколку имате сериозна врска потребно е да се ослободите…

 • Дневен хороскоп 09.04.2018

  Дневен хороскоп 09.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да имате повеќе трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да се решат преку ноќ. Сакате…

 • Викенд хороскоп 07-08.04.2018

  Викенд хороскоп 07-08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на викендот ве очекуваат мали кочници и ограничувања на деловен план. Прифатете ја состојбата каква што е. Во…

 • Дневен хороскоп 04.04.2018

  Дневен хороскоп 04.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Колегите и надредените имаат преголеми очекувања, а вас тоа ве нервира. Во љубовта не го цените тоа што го имате…

 • Дневен хороскоп 03.04.2018

  Дневен хороскоп 03.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат важни случувања на деловен план. Можно е да остварите некое значајно познанство. Во љубовта периодов ќе биде малку…