Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Најскапите кросовери во 2017-та година

Време: 11:09

Датум: јануари 6, 2018

Категорија: АВТОБИЗ

Овие автомобили се здобиваат со популарност секоја година, без оглед на тоа какви се патиштата и климата во конкретна земја.

Способноста да се движат по сите патишта, гарантирајќи ја неговата безбедност, им се допадна на многумина.

Во изминатата година на пазарот се појавија извонредни и доста софистицирани модели, но тие не се достапни по ниска цена.

Еве ги најскапите кросовери во 2017-та година:

10. Volvo XC90 T8 Twin Engine Plug-In Hybrid Excellence (до 106.000 долари)

9. BMW X5 M (до 123.000 долари)

8. BMW X6 M (до 123.000 долари)

7. Mercedes-Benz GLE AMG 63 S 4MATIC Coupe (до 130.900 долари)

6. Mercedes-Benz GLS AMG 63 4MATIC (до 141.000 долари)

5. Tesla Model X P100D (до 173.500 долари)

4. Porsche Cayenne Turbo S (до 234.000 долари)

3. Land Rover Range Rover V8 Supercharged SV Autobiography LWB (до 234.000 долари)

2. Mercedes-Benz AMG G 65 4MATIC (до 242.400 долари)

1. Bentley Bentayga by Mulliner (до 353.600 долари).

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Lexus го откри новиот ES (видео)

  Lexus го откри новиот ES (видео)

  Премиум брендот на „Toyota“ ги објави првите официјални фотографии и видеа од новата генерација на својот „ES“ седан. Светската премиера на моделот ќе се одржи…

 • Официјално – BMW M2 Competiton (фото+видео)

  Официјално – BMW M2 Competiton (фото+видео)

  Германскиот производител на „BMW“ официјално го претстави своето ново „надуено“ купе „M2 Competition“. Компактниот спортски автомобил добил 3.0-литарски 6-цилиндричен мотор од поголемите „М3“ и „М4“,…

 • Opel Corsa GSI: Огномет на патот!

  Opel Corsa GSI: Огномет на патот!

  Чиста прецизност за беспрекорно уживање во возењето! Така во Ризелсхајм, седиштето на „Opel“ ја најавуваат својата нова спортска ѕвезда – „Оpel Сorsа GSi“. „Тоа што…

 • Кое е најпродаваното спортско купе во 2017-та?

  Кое е најпродаваното спортско купе во 2017-та?

  „Ford“ тврди дека тоа е нивниот модел „Mustang“, кој се продава во 146 земји во целиот свет. За љубителите на „Ford Mustang“, 17-ти април е…

 • График на денот: Кои земји со најголемо нетрпение ги очекуваат беспилотните автомобили?

  График на денот: Кои земји со најголемо нетрпение ги очекуваат беспилотните автомобили?

  Автономните автомобили станаа фокус на јавноста, откако минатиот месец во САД две несреќи завршија со смртни случаи. Првиот беше пешак кој беше прегазен од автономен…

 • Германците „полудеа“ по Hyundai i30 N (видео)

  Германците „полудеа“ по Hyundai i30 N (видео)

  Претставниците на брендот „Hyundai“ забележаа дека популарноста на новиот „напумпан“ хечбек „i30 N Perfomance“ ги надмина дури и нивните најголеми очекувања. Серијата „First Edition“, која…

 • Официјално: Porsche влегува во Formula E

  Официјално: Porsche влегува во Formula E

  Fédération Internationale de l’Automobile (ФИА) ја прифати апликацијата на Porsche како нов член на Формула Е. Ова значи дека фабричкиот тим на Weis-sach може да…

 • Memminger Roadster: „Бубата“ која сака да е Porsche (фото+видео)

  Memminger Roadster: „Бубата“ која сака да е Porsche (фото+видео)

  Новата „буба“ на „Volkswagen“ никогаш не ја достигна славата на оргиналниот модел, но затоа старата и натаму ги инспирира автомобилските ентузијасти. Веста дека „Volkswagen“ планира…

 • MG се враќа на светската сцена со атрактивен кросовер (фото)

  MG се враќа на светската сцена со атрактивен кросовер (фото)

  Заборавениот од сите британски бренд „MG“ се враќа на сцената под „капата“ на кинеската компанија „SAIC“. „MG“ во последниве години беше застапен главно во Кина,…

 • Volvo претстави камион на електрична енергија (фото)

  Volvo претстави камион на електрична енергија (фото)

  Шведскиот производител „Volvo Trucks“ го претстави својот прв електричен камион – „FL Electric“. Ниските нивоа на бучава ќе овозможи моделот да биде употребен во текот…