Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Викенд хороскоп 06-07.01.2018

Време: 09:02

Датум: јануари 6, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да очекувате стабилност на полето за финансии. Ќе бидете задоволни од финансиските средства кои ви се собрале. Во љубовта викендов тешко ќе ги покажувате емоциите, но сепак нема што да загубите.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Потрудете се да се дистанцирате од луѓето кои ви сметаат. Сами најдобро знаете како да ја одработите својата работа. Доколку сте во брак, следи мала тензија во односите со саканото лице.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Доколку сте брзоплети лесно ќе направите грешка на деловното поле. Потрудете се да се смирите и подобро ќе размислувате. На слободните им се допаѓа некоја личнсот која всушност ја запознале малку поодамна.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Во деловното опкружување владее малку непријатна атмосфера бидејќи со некои соработници сте влегле во кавга. Во љубовта оние во врска или брак ќе бидат во одлични односи, а слободните ќе влезат во нова врска.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Доколку во текот на викендов потпишете важен договор, тој можеби ќе ви донесе повеќе пари и значаен успех во иднина. Партнерот има некакви очекувања од вас, но вие не можете да ги исполните.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Потрудете се мирно и сталожено да го решите конфликтот кој ви искрснал на деловното поле. Во љубовта време е да направите конкретен чекор кон личноста која ви се допаѓа ако сакате да бидете со неа.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Бројни обврски се пред вас, па во текот на целиот викенд ќе бидете прилично активни. Подгответе се за напорна работа. Во љубовта доколку сте сами очекувајте контакт со лицето кое ви се допаднало, но не сте стапиле во врска.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Викендов може да имате прилика да дојдете до дополнителна работа која може да ви обезбеди подобра заработка. Во љубовта можно е некои неразјаснети ситуации да стојат меѓу вас и партнерот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Викендов е поволен за планирање и занимавање со деловна организација. Можете да очекувате успех на ова поле. Во љубовта оние во врска, најверојатно ќе одлучат да и стават крај.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Нема да се покажете во најдобро светло во комуникацијата со соработниците. Ќе испаднете себични. Доколку сте сами ќе ви биде потребно малку повеќе време да ја освоите личноста која ви се допаѓа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е надредените да имаат големи очекувања кога сте вие во прашање и сега е време да се покажете. Во љубовта потребно е на саканото лице да му пружите повеќе внимание.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Викендов е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално викендов сите формалности ќе ви одат од рака. Во љубовта моментално ќе имате некаков застој.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.04.2018

  Дневен хороскоп 19.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате било какви недоразбирања во врска со деловниот партнер сега ќе ги решите и најверојатно ќе јa прекинете соработката.…

 • Дневен хороскоп 16.04.2018

  Дневен хороскоп 16.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените…

 • Викенд хороскоп 14-15.04.2018

  Викенд хороскоп 14-15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 13.04.2018

  Дневен хороскоп 13.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се обидувате да ја одгатнете емотивна енигма. Бидете трпеливи уште некое време и договорот ќе го добиете со леснотија.…

 • Дневен хороскоп 12.04.2018

  Дневен хороскоп 12.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во…

 • Дневен хороскоп 11.04.2018

  Дневен хороскоп 11.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да испланирате различни детали кои делуваат позитивно на околината. Доколку имате сериозна врска потребно е да се ослободите…

 • Дневен хороскоп 09.04.2018

  Дневен хороскоп 09.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да имате повеќе трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да се решат преку ноќ. Сакате…

 • Викенд хороскоп 07-08.04.2018

  Викенд хороскоп 07-08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на викендот ве очекуваат мали кочници и ограничувања на деловен план. Прифатете ја состојбата каква што е. Во…

 • Дневен хороскоп 04.04.2018

  Дневен хороскоп 04.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Колегите и надредените имаат преголеми очекувања, а вас тоа ве нервира. Во љубовта не го цените тоа што го имате…

 • Дневен хороскоп 03.04.2018

  Дневен хороскоп 03.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат важни случувања на деловен план. Можно е да остварите некое значајно познанство. Во љубовта периодов ќе биде малку…