Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 02.01.2018

Време: 09:46

Датум: јануари 2, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можно е денес да слушнете некои трачеви кои се однесуваат на вашата работа но немојте премногу да им верувате. Во љубовта некое лице постојано ќе ви се додворува.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Можете да очекувате дека ќе ви се укаже шанса за напредување на деловен план. Во љубовта ви се допаѓа личноста која сте ја запознале во некое пријатно и опуштено опкружување.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Финансиската ситуација е се подобра од ден на ден и постепено имате поголема сигурност на деловен план. Во љубовта можете да очекувате мали несогласувања со саканото лице но брзо ќе успеете да ги решите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Загрижени сте за своето работно место но не би требало да бидете. Проблемите кои сега ви изгледаат за големи се лесно решливи. Во љубовта обидете се да му ги покажете поотворено своите чувства на саканото лице.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Околностите може лесно да се променат иако на вас сега тоа ви изгледа за невозможна мисија. Наскоро ќе слушнете убави вести. Во љубовта слободните се подготвени за страствена авантура со некое интересно лице.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ве очекува склопување на нова соработка во наредните денови. А денешниот ден искористете го за одмор и релаксација. Во љубовта партнерот ќе ве изненади со убав гест со кој ќе ви ја покаже искрената љубов.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Можете да очекувате зголемен обем на работа во периодот кој доаѓа, а и заработката ќе ви биде доста подобра. Имате некои недоумици во врска со емотивниот партнер и не сте сигурни на кој начин треба да постапите.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денешниот ден не ви донесува многу деловни обврски, па ќе имате прилика за релаксација. Во љубота ве очекува возбудлив ден во кој ќе имате пријатна средба со некое лице кое подолго време ви се допаѓа.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ве чекува ден во кој доста ќе размислувате за работата но нема да имате прилика да промените некои нешта. Во љубовта нервозата лошо ќе влијае на односот со саканото лице.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Вашата загриженост за работата е оправдана но обидете се малку да се релаксирате и да не дигате големи тензии. Доколку сте во врска побарајте поддршка од партнерот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е да размислувате за промени кога станува збор за работата и потребно ќе ви биде време да ја донесете конечната одлука. Во љубовта ви доаѓа ново познанство, на полето за флерт може да биде многу интересно.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Размислувате за прекин на деловната соработка која според вас е несоодветна. Не брзајте со одлуките. Во љубовта ве очекува променлива емотивна состојба. Нема да бидете сигурни за следните чекори.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.04.2018

  Дневен хороскоп 19.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате било какви недоразбирања во врска со деловниот партнер сега ќе ги решите и најверојатно ќе јa прекинете соработката.…

 • Дневен хороскоп 16.04.2018

  Дневен хороскоп 16.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените…

 • Викенд хороскоп 14-15.04.2018

  Викенд хороскоп 14-15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 13.04.2018

  Дневен хороскоп 13.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се обидувате да ја одгатнете емотивна енигма. Бидете трпеливи уште некое време и договорот ќе го добиете со леснотија.…

 • Дневен хороскоп 12.04.2018

  Дневен хороскоп 12.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во…

 • Дневен хороскоп 11.04.2018

  Дневен хороскоп 11.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да испланирате различни детали кои делуваат позитивно на околината. Доколку имате сериозна врска потребно е да се ослободите…

 • Дневен хороскоп 09.04.2018

  Дневен хороскоп 09.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да имате повеќе трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да се решат преку ноќ. Сакате…

 • Викенд хороскоп 07-08.04.2018

  Викенд хороскоп 07-08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на викендот ве очекуваат мали кочници и ограничувања на деловен план. Прифатете ја состојбата каква што е. Во…

 • Дневен хороскоп 04.04.2018

  Дневен хороскоп 04.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Колегите и надредените имаат преголеми очекувања, а вас тоа ве нервира. Во љубовта не го цените тоа што го имате…

 • Дневен хороскоп 03.04.2018

  Дневен хороскоп 03.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат важни случувања на деловен план. Можно е да остварите некое значајно познанство. Во љубовта периодов ќе биде малку…