Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Викенд хороскоп 30-31.12.2017

Време: 09:47

Датум: декември 30, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Треба да го размислите она што го кажувате. Комуникативниот Меркур влегува во вашата 2-ра куќа на самодовербата, па никој нема да може да ги промени вашите ставови. Во љубовта ситуацијата е одлична.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Вашите зборови ќе имаат огромна моќ во периодот кој доаѓа, па многу е важно да внимавате како ги користите. Комуникативниот Меркур ќе престојува во вашиот знак, правејќи ве моќен оратор. Со помош на интелектот ќе ја освоите личноста којашто ви се допаѓа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Напредувањето во кариерата ќе биде на повидок, но и финансиската стабилност. Потребна ви е уште поквалитетна организација, како на плановите, така и на самиот оперативен дел на работата. Така сите ќе бидете во добивка.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Периодов ќе го поминете сами, копнеејќи по социјализација. Ако сте во врска, поради нешто ќе бидете малку отуѓени. Приликите за љубов ќе ве одминуваат. Немојте да тагувате, оваа фаза ќе помине наскоро.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Некои од вас ќе се соочат со сериозни професинални дилеми и ќе им биде потребно многу мудрост за да го повлечат правилниот конец. На љубовен план овој ден ви носи искушение на кое не треба да подлегните.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Периодов комуникативниот Меркур преминува во вашата 3-та куќа на дружбите, правејќи ве душата на секој собир. Ако сте сингл, потребно е да ја барате љубовта во вашето место на живеење, а не надвор од него.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Деловните односи донекаде ви се пореметени, но набрзо тоа ќе се подобри. Финансиската ситуација помалку ќе ве измачува, вашите примања се помали од моменталните трошоци. Размислете и пронајдете додатна заработувачка. Сентименталните односи ви се стабилни.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Подгответе се однапред за празниците ве очекува многу работа. Ако не можете сами побарајте некој кој ќе ви помогне. Во љубовниот живот не ги ги сокривајте емоциите, бидејќи вашиот партнер не ќе знае што чувствувате кон него.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можеби ќе треба малку да се помачите и да се борите за некои работи, но тоа ќе ви оди од рака. Само немојте да подлегнете на негативните размислувања. Едноставно прифатете го она што можете сега да го направите и не очекувајте ништо повеќе.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Шаренилото кое сега го живеете се одразува на вашите лични односи. Најдобро ќе им биде на оние што се на одмор. Тие вистински ќе уживаат без премногу грижи. Останатите ќе се мачат со обврските.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Површното работење може негативно да делува врз вашата работа, а особено врз финансискиот дел. Поради новонастанатата ситуација на работното место ќе морате некои работи да ги менувате од корен. Не донесувајте битни одлуки на брзина.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Периодов ќе бидете несигурни во работата која ја работите особено во средување на некои документи. Очекувајте успех од личност од вашето семејство што за вас ќе биде голема радост. Ве очекуваат парични проблеми, исплатите кои ги очекувате ќе бидат помали, па не е исклучена можноста да се обратите некому за позајмица.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.04.2018

  Дневен хороскоп 19.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате било какви недоразбирања во врска со деловниот партнер сега ќе ги решите и најверојатно ќе јa прекинете соработката.…

 • Дневен хороскоп 16.04.2018

  Дневен хороскоп 16.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените…

 • Викенд хороскоп 14-15.04.2018

  Викенд хороскоп 14-15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 13.04.2018

  Дневен хороскоп 13.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се обидувате да ја одгатнете емотивна енигма. Бидете трпеливи уште некое време и договорот ќе го добиете со леснотија.…

 • Дневен хороскоп 12.04.2018

  Дневен хороскоп 12.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во…

 • Дневен хороскоп 11.04.2018

  Дневен хороскоп 11.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да испланирате различни детали кои делуваат позитивно на околината. Доколку имате сериозна врска потребно е да се ослободите…

 • Дневен хороскоп 09.04.2018

  Дневен хороскоп 09.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да имате повеќе трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да се решат преку ноќ. Сакате…

 • Викенд хороскоп 07-08.04.2018

  Викенд хороскоп 07-08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на викендот ве очекуваат мали кочници и ограничувања на деловен план. Прифатете ја состојбата каква што е. Во…

 • Дневен хороскоп 04.04.2018

  Дневен хороскоп 04.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Колегите и надредените имаат преголеми очекувања, а вас тоа ве нервира. Во љубовта не го цените тоа што го имате…

 • Дневен хороскоп 03.04.2018

  Дневен хороскоп 03.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат важни случувања на деловен план. Можно е да остварите некое значајно познанство. Во љубовта периодов ќе биде малку…