Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    

Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

Време: 09:50

Датум: декември 11, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можни се некои компликации и потешкотии.

ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува период во кој нема да имате многу сила за расправии со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Водете сметка за органите за варење, најверојатно се прејадувате.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Доколку планирате деловно патување во странство периодот е добар за овие нешта.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, можно е да гаите некои илузии за саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни потешкотии со дишните патишта.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Може да се каже дека имате впечаток дека на деловен план тапкате во место, иако финансиите не се лоши.

ЉУБОВ: Емотивната состојба ви е стабилна, имате мали проблеми но се е во најдобар ред.

ЗДРАВЈЕ: Можни тешкотии поради лошата исхрана.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Периодот нема да ви биде поволен за работа и најдобро е сеа да ги оставите на страна важните работи.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта повредени сте но и подготвени сте да му простите на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со главоболка и чувствителен предел околу очите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Лесно ќе ги заобиколувате деловните проблеми и нема да бидете оптеретени со обврски.

ЉУБОВ: На полето за љубов повеќе ви одговара самотијата или некоја авантура, отколку сериозна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со низок притисок, недостаток на енергија.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Многу соработници и пријатели може да ве разочараат, па затоа задржете ги важните информации само за себе.

ЉУБОВ: Љубовта ви е важна но некако немате доволно време за тоа, потрудете се да го пронајдете.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Деловната ситуација ви е променлива, матна и ни самите немате увид во сите случувања.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ве очекува зближување доколку сте во врска и нови можности за врска доколку сте слободни.

ЗДРАВЈЕ: Можен проблем со болки во грбот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Генерално состојбата на работа би можела да ви биде подобра и наскоро ќе им се посветите на добрите промени.

ЉУБОВ: На полето за љубов не сте премногу ангажирани, слободата ќе ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со болки во нозете, особено колената.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Ве очекува подобрување на материјалната ситуација со кое ќе бидете многу задоволни.

ЉУБОВ: Љубовта која ја чувствате кон некое лице од некоја причина мора да остане скриена.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со уринарниот тракт.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Периодот е неповолен за склопување на било каква соработка или нови договори.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта сакате да го сочувате бракот, но кавгите се константни.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Имате многу работа, а можно е од некоја причина да ги решавате и туѓите проблеми и задачи.

ЉУБОВ: На полето за љубов имате секојдневни ситни кавги со саканото лице но не се откажувате од него, ниту тоа од вас.

ЗДРАВЈЕ: Можете да очекувате пад на имунитетот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Немојте да очекувате дека било што ќе извлечете на среќа. Единствено со работа и труд ќе дојдете до резултати.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува ненадејно и возбудливо познанство.

ЗДРАВЈЕ: Слаба точка ќе ви биде кардиоваскуларниот систем.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 14.05 до 20.05.2018

  Неделен хороскоп 14.05 до 20.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во овој период можна е соработка со странци или некои нови партнери кои ќе ви дадат одлични предлози за…

 • Неделен хороскоп – 07.05.2018 до 13.05.2018

  Неделен хороскоп – 07.05.2018 до 13.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и дадете се од себе да се смири…

 • Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

  Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите планови за иднината се прилично нејасни, колегите и соработниците не ве сфаќаат. ЉУБОВ: За да пронајдете личност…

 • Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

  Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќни сте поради деловната понуда која сте ја добиле. Ве очекува можност да остварите напредок кој го очекувавте.…

 • Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

  Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат важни случувања на деловниот план во оваа недела, бидете подготвени да одговорите на секоја ситуација. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

  Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува поволен период во кој можете да дојдете до некои пари од наследство или отштета. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

  Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува можност да дојдете до подобри комуникации со претпоставените. Ќе успеете да направите промена на работен план.…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…