Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,945.65 -0.56%    BANA 621.00 12.91%    CEVI 984.16 1.46%    KMB 3,729.05 0.58%    MPT 29,200.00 -0.9%    OHB 4,900.00 -2.68%    OKTA 4,067.00 0%    REPL 61,000.00 0.83%    RMDEN16 95.20 0%    RZUS 134.00 1.28%    SBT 1,817.50 -2.28%    STB 930.62 -1.99%    STBP 691.77 -0.75%    STIL 130.00 0%    TETE 2,035.00 -7.42%    TKVS 4,058.00 -2.98%    TNB 14,020.49 -2.97%    TTK 970.00 -2.02%    UNI 2,050.00 -0.03%    ZILU 166.40 -0.95%    

Дневен хороскоп 14.11.2017

Време: 09:42

Датум: ноември 14, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денот не е поволен за соработка со Рак или женски деловен партнер, без оглед кој пол сте вие. Можни се бројни недоразбирања. Ќе чувствате мала доза на вознемиреност кон партнерот, решете го тоа.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Прилично сте опуштени денес и немате многу обврски. Во главата ќе ви се јават интересни идеи кои ќе ве донесат до некоја заработка плус. Во љубовта вашите емоции и желби воопшто не се усогласени.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Имате многу енергија но немате доволно прилики да го покажете тоа. Доколку сте во брак ќе имате некои недоразбирања кои брзо ќе ги решите и всушност само ќе ја зацврстат вашата љубовна состојба.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Сакате многу да трошите, а тоа овој ден нема да биде баш поволно за вас. Во љубовта имате впечаток дека партнерот го мачат некои нешта но не сака да разговара за тоа со вас.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Вашиот шарм не функционира секогаш кога станува збор за работата. Овој пат подобро е да се потпрете на искуството. Во љубовта ве очекува интересна комуникација со една харизматична личност.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Нема да ве следат среќни околности кога станува збор за работата. Нема знаци за било какви проблеми на емотивен план. Ако сте слободни, во блиска иднина ќе запознаете некој.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе морате малку посериозно да се позанимавате со вашата работа. Некои обврски ги туркате под тепихот, а тоа воопшто не е поволно. Во љубовта ќе имате мали проблеми, партнерот постојано ќе ви префрла за некои нешта.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денот не е поволен за соработка со Вага. Најдобро би било денес да не очекувате премногу помош од неа. Во љубовта слободните ќе стапат во контакт со лице од странство.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Пред вас е важен работен ден, можено е да начуете некои вести за унапредување. Добро се согласувате со саканото лице, се наоѓате во вистинска љубовна идила.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ви делува дека деловниот партнер не бил сосема искрен во врска со неколку важни ставки. Би било добро да поразговарате. Во љубовта ќе се појават мали проблеми меѓу вас и партнерот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ве очекува поволен ден во кој можете да развиете стратегија како да ја зголемите заработката. Доколку сте имале некои сомнежи во врска со саканото лице, ќе сфатите дека сте погрешиле.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ве очекуваат некои среќни околности или убави вести кога станува збор за работата. Ќе бидете многу задоволни. Во љубовта нема да имате никакви проблеми, се ќе биде идилично.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 23.03.2018

  Дневен хороскоп 23.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ги претставите своите идеи на вистинскиот начин и ќе добиете одобрение од надредените. Во љубовта ќе влезете во флерт…

 • Дневен хороскоп 21.03.2018

  Дневен хороскоп 21.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некоја блиска личност ќе ви се налути бидејќи во последниот период буквално не сте се ни сетиле на неа. Одделете…

 • Дневен хороскоп 20.03.2018

  Дневен хороскоп 20.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате прилика да реализирате некои работи кои долго време сте ги планирале, особено доколку се потпрете на некоја соработка со…

 • Дневен хороскоп 19.03.2018

  Дневен хороскоп 19.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува прилика да ги покажете своите таленти кои секако се многубројни и разновидни. Во љубовта можно е да се…

 • Викенд хороскоп 17-18.03.2018

  Викенд хороскоп 17-18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во…

 • Дневен хороскоп 16.03.2018

  Дневен хороскоп 16.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви го врати ентузијазмот и живоста, па можно е да посакате да создадете многу нови работи. Дозволете…

 • Дневен хороскоп 15.03.2018

  Дневен хороскоп 15.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Добро функционирате во опкружувањето во кое се наоѓате. Вашиот емотивен живот за многумина е прилична тајна, особено ако сте во…

 • Дневен хороскоп 14.03.2018

  Дневен хороскоп 14.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Држете се настрана од фикс идеите кои ви доаѓаат напамет. Чекорите кои денес ќе ги правите ќе ви помогнат да…

 • Дневен хороскоп 12.03.2018

  Дневен хороскоп 12.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои трошоци се пред вас. Потрудете се да бидете умерени. Можни се некои лажни ветувања. Не очекувајте големи промени на…

 • Викенд хороскоп 10-11.03.2018

  Викенд хороскоп 10-11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите…