Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,299.13 -0.01%    GRNT 830.05 1.13%    KMB 5,209.45 3.13%    MPT 40,034.07 6.98%    MTUR 4,695.49 2.08%    OHB 6,413.12 -0.21%    OKTA 4,191.33 1.02%    PKB 14,300.00 2.87%    REPL 63,000.00 0%    RZIN 120.00 -1.64%    RZLE 37.00 0%    RZLV 79.00 9.31%    RZUS 141.00 2.39%    SBT 2,000.00 0%    STB 963.00 1.19%    STBP 900.00 0%    STIL 148.00 -6.92%    TEL 279.65 1.69%    TKVS 4,498.50 4.11%    TTK 983.00 2.97%    UNI 2,590.16 1.31%    ZILU 244.39 0.16%    

Викенд хороскоп 05-06.05.2018

Време: 09:00

Датум: мај 5, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Очекувате покана за на некој краток излет, а ако се случи немојте да ја одбиете. Романтични или деловни патувања, па дури и ако се пократки во моментот добро ќе ви дојдат. Имате потреба за стекнување на нови знаења, а за тоа нема подобри работи од откривање на нови краеви и стекнување на нови пријателства.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе бидете опкружени со луѓето кои ги сакате. Ќе јадете неконтролирано иако сте си ветиле на самите себе дека ќе бидете на диета. Ве очекува финансиска добивка која набрзина ќе ја потрошите. Уживањето ќе биде краткотрајно. Ќе добиете вести од странство од некоја ваша драга личност.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сте успеале да ја пребродите кризата и да испливате од проблемите и тоа од оние кои директно делуваат врз вашето расположение. Работите ги држите под контрола , успешни сте и задоволни. Сите услови ви се наклонети, па што чекате искористете ги максимално.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Полни сте со енергија и доколку не успеете да ја трансформирате или употребите ќе бидете во голема неволја. Ќе се обидете на насилен начин да го добиете она што го сакате и доколку наидете на препреки ќе размислувате во погрешна насока.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Постапувајте практично во животот за да можете загубите да ги сведете на минимум. Ќе спасувате се што можете да спасите. Време за губење немате. Само со јасни погледи можете да ја постигнете целта во спротивно ќе имате недоразбирања со околината.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Идеалистички сте расположени, но тоа не ве спречува ефикасно да ги решавате практичните проблеми. Односите со пријателите се добри се додека нивното мислење не се спротистави на вашето. Бидете повеќе самокритични и размислете повеќе за вашите ставови, не мора секогаш вие да бидете во право.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Навистина сте успеале да постигнете рамнотежа и тоа на сите полиња: полни со елан, добро здравје и нормално љубов која ви ја дарува саканата личност. Работата некако паѓа во втор план. Ве очекува многу среќа и радост, така да не треба да го губите времето на споредни работи.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Вашата околина има исклучително важно и позитивно мислење за вас, ќе добиете поддршка и одредени олеснувања. Размислете и за поврзување на деловните и приватните интересни, како добар модел на успех за подолг временски период.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Задолжително прифатете ги новите деловни можности кои ветуваат напредок, добра заработка или подобри услови. Важно е да покренете деловна иницијатива и да ги форсирате вашите барања или цели од кои не смеете да се откажете.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Динамичен викенд, опкружени сте со голем број на пријатели. Сите нешто ќе бараат од вас, дали совет или некој друг вид на внимание. На вашата врска и недостасува живот. Вратете ги романтичните моменти.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Расположението ви е променливо и цело време очекувате да се случи чудо кое ќе ве извлече од монотонијата. Викендов очекувајте изненадување во врска со пат во странство или со странци. Тоа малку ќе ве разниша и ќе ви ја врати насмевката. Доколку сте осамени, се наоѓате во ситуација да избирате, но не знаете што сакате.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Викендот ви носи многу нови работи кои ќе бидат интересни што во голема мера ќе ви го олесни донесувањето на одлуките околу кои имате некакви дилеми. Ова би можел да биде интересен викенд за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние кои очекуваат да им се јави некоја Водолија.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 16-17.06.2018

  Викенд хороскоп 16-17.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте да не бидете претерано наметливи на работа. Дајте им простор и на другите. Од далеку го набљудувате лицето кое…

 • Дневен хороскоп 15.06.2018

  Дневен хороскоп 15.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе…

 • Дневен хороскоп 14.06.2018

  Дневен хороскоп 14.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате многу добра комуникација со деловното опкружување, па можете да очекувате солидна состојба на деловното поле. Можно е на љубовното…

 • Дневен хороскоп 08.06.2018

  Дневен хороскоп 08.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете внимателни при склопувањето на нови деловни контакти. Можна е средба со некоја неискрена личност. Во љубовното поле ве очекува…

 • Дневен хороскоп 04.06.2018

  Дневен хороскоп 04.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате многу важни случувања на полето за работа денес. Од некои одлуки ќе зависи вашата иднина. Доколку ви…

 • Викенд хороскоп 02-03.06.2018

  Викенд хороскоп 02-03.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да ги согледате проблемите од реален агол и да не бидете премногу амбициозни кога станува збор за работа…

 • Дневен хороскоп 01.06.2018

  Дневен хороскоп 01.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е денес да не сте способни целосно да и се посветите на работата, ќе сакате малку да одморите. На…

 • Дневен хороскоп 28.05.2018

  Дневен хороскоп 28.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) На вас ќе ви бидат неопходни пари. Поради тоа ќе бидете под голем стрес. Нема потреба од грижи, разговарајте со…

 • Дневен хороскоп 25.05.2018

  Дневен хороскоп 25.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нетрпеливи сте. Едвај го чекате крајот на некој проект кој ви е многу важен. Искористете ја својата слобода да го…

 • Дневен хороскоп 24.05.2018

  Дневен хороскоп 24.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е многу работи да не бидат онакви како што очекувате. Важно е да бидете доволно смирени и трпеливи. Доколку…