Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,299.13 -0.01%    GRNT 830.05 1.13%    KMB 5,209.45 3.13%    MPT 40,034.07 6.98%    MTUR 4,695.49 2.08%    OHB 6,413.12 -0.21%    OKTA 4,191.33 1.02%    PKB 14,300.00 2.87%    REPL 63,000.00 0%    RZIN 120.00 -1.64%    RZLE 37.00 0%    RZLV 79.00 9.31%    RZUS 141.00 2.39%    SBT 2,000.00 0%    STB 963.00 1.19%    STBP 900.00 0%    STIL 148.00 -6.92%    TEL 279.65 1.69%    TKVS 4,498.50 4.11%    TTK 983.00 2.97%    UNI 2,590.16 1.31%    ZILU 244.39 0.16%    

Дневен хороскоп 10.11.2017

Време: 09:46

Датум: ноември 10, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Пред вас се нови деловни предизвици во кои можете да покажете колку всушност сте вредни и посветени. Во љубовта нема да ви биде се така едноставно, ќе постојат кавги.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Можни се мали компликации денес, особено ако се занимавате со приватен бизнис, па поведете сметка за тоа. Доколку сте во брак, партнерот ќе ви делува претерано доминантен.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Можно е да имате потешкотии на деловен план но релативно брзо ќе ги решите доколку се фокусирате на тоа. Во љубовта можно е одалечување од саканото лице.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Не сте задоволни со некои случувања на деловен план, позборувајте со надредените околу тоа. Во љубовта некое ново лице силно ќе допре до вашето срце.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Имате важни планови за денес и ќе дадете максимум од вашата енергија за да успеете се да обавите. Ви делува дека партнерот е претерано сомнителен, проверете за што се работи.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Склопувањето на нов договорт е пред вас. Овој ден за вас ќе биде прилично важен. Во љубовта ќе флертувате со лице за коа знаете дека не е слободно, сепак бидете внимателни околу тоа.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Упорни сте во своите намери да остварите стабилност на деловен план. Важно ви е својот успех да го покажете пред сите. Во љубовта можно е конечно да успеете да привлечете нечие внимание.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес ќе имате прилично опуштен ден и многу слободно време. Не ве очекуваат ниту обврски ниту стресови. Доколку сте слободни, пред вас ќе постојат навистина голем број на можности за флерт и познанство.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ви доаѓа подобрување на финансиите. Задоволни сте со ситуацијата и не планирате некои поголеми промени. Во љубовта се чувствате добро покрај партнерот иако во последно време често се карате.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Важно е некои рбаоти да ги проверите повеќе пати и да не брзате со деловните одлуки. Дајте си малку време. Во љубовта не сте задовлни со емотивната ситуација, нешто ќе ви пречи.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е да добиете нова деловна понуда и да не знаете дали да ја прифатите или не. Во љубовта слободните ги очекува интересно познанство, оние во врска или брак ќе бидат исполнети со убави емоции.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Посакувате промена на деловното поле. Можно е да се случи такво нешто, но избирајте внимателно. Во љубовта ќе имате проблеми со комуникацијата со партнерот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 16-17.06.2018

  Викенд хороскоп 16-17.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте да не бидете претерано наметливи на работа. Дајте им простор и на другите. Од далеку го набљудувате лицето кое…

 • Дневен хороскоп 15.06.2018

  Дневен хороскоп 15.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе…

 • Дневен хороскоп 14.06.2018

  Дневен хороскоп 14.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате многу добра комуникација со деловното опкружување, па можете да очекувате солидна состојба на деловното поле. Можно е на љубовното…

 • Дневен хороскоп 08.06.2018

  Дневен хороскоп 08.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете внимателни при склопувањето на нови деловни контакти. Можна е средба со некоја неискрена личност. Во љубовното поле ве очекува…

 • Дневен хороскоп 04.06.2018

  Дневен хороскоп 04.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате многу важни случувања на полето за работа денес. Од некои одлуки ќе зависи вашата иднина. Доколку ви…

 • Викенд хороскоп 02-03.06.2018

  Викенд хороскоп 02-03.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да ги согледате проблемите од реален агол и да не бидете премногу амбициозни кога станува збор за работа…

 • Дневен хороскоп 01.06.2018

  Дневен хороскоп 01.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е денес да не сте способни целосно да и се посветите на работата, ќе сакате малку да одморите. На…

 • Дневен хороскоп 28.05.2018

  Дневен хороскоп 28.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) На вас ќе ви бидат неопходни пари. Поради тоа ќе бидете под голем стрес. Нема потреба од грижи, разговарајте со…

 • Дневен хороскоп 25.05.2018

  Дневен хороскоп 25.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нетрпеливи сте. Едвај го чекате крајот на некој проект кој ви е многу важен. Искористете ја својата слобода да го…

 • Дневен хороскоп 24.05.2018

  Дневен хороскоп 24.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е многу работи да не бидат онакви како што очекувате. Важно е да бидете доволно смирени и трпеливи. Доколку…