Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,299.13 -0.01%    GRNT 830.05 1.13%    KMB 5,209.45 3.13%    MPT 40,034.07 6.98%    MTUR 4,695.49 2.08%    OHB 6,413.12 -0.21%    OKTA 4,191.33 1.02%    PKB 14,300.00 2.87%    REPL 63,000.00 0%    RZIN 120.00 -1.64%    RZLE 37.00 0%    RZLV 79.00 9.31%    RZUS 141.00 2.39%    SBT 2,000.00 0%    STB 963.00 1.19%    STBP 900.00 0%    STIL 148.00 -6.92%    TEL 279.65 1.69%    TKVS 4,498.50 4.11%    TTK 983.00 2.97%    UNI 2,590.16 1.31%    ZILU 244.39 0.16%    

Дневен хороскоп 07.11.2017

Време: 09:53

Датум: ноември 7, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе успеете да остварите исклучително добри резултати на деловен план. Во љубовта посакувате промени. Време е да го направите првиот чекор кон лицето кое ви се допаѓа.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Важно е да останете доволно одмерени и дипломатични во комуникацијата со своето деловно опкружување. Сосема неочекувано ќе дојде до ново познанство со лице кое во вас може да пробуди големи емоции.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ненадејни пресврти на овој план ќе ви донесат несигурност и непријатност. Потребен ви е резервен план. Во љубовта можно е да дознаете некои нови информации за лицето со кое сте во врска.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Вашата упорност ќе ви се исплати. Нема причина да се грижите, само останете им доследни на своите цели. Во љубовта имате голема желба да бидете со една личност и важно ви е на овој план да остварите стабилност и среќа.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Имате доста обврски и пред вас е прилично напорен ден. Важно е максимално да бидете посветени. Можна е врска со лице кое се занимава со слична професија како и вие.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Пред вас е ден во кој пред се треба да се занимавате со организирање на некои деловни обврски. Во љубовта можно е да мечтаете за средба со една личност но ќе немате иницијатива.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денот не е поволен за склопување на нови деловни договори. Ќе ви треба некое време работите да се подобрат. Во љубота имате поголеми проблеми со моменталниот партнер и се повеќе ви се чини дека е време да ставите крај на тој однос.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Склони сте на донесување на непромислени одлуки, а тоа нема да ви биде од голема корист на полето за работа. Во љубовта не сте задоволни со состојбата во емотивната врска и тешко ви е да донесете одлука за прекинот иако разделбата е се поизвесна.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можно е да имате мали проблеми во комуникацијата со своите колеги. Важно е да поработите на својот изглед. Константната напнатост која ја чувствате може да ви создаде проблеми со саканото лице. Потребно е малку да се опуштите.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Можно е да ви се појават некои деловни проблеми и дека ќе ви биде потребно повеќе време да ги решите. Во љубовта надевајте се на смирување со лицето кое ви е многу важно.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Немојте да очекувате премногу од денешниот ден. Финансиската ситуација ќе се стабилизира во иднина. Во љубовта важно е да бидете сосема отворени кон саканото лице.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можете да очекувате солидна атмосфера на деловен план. Доколку соработувате, денот е одличен. Во љубовта можете да очекувате многу убава емотивна атмосфера. Романтиката ви е на највисоко ниво.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 16-17.06.2018

  Викенд хороскоп 16-17.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте да не бидете претерано наметливи на работа. Дајте им простор и на другите. Од далеку го набљудувате лицето кое…

 • Дневен хороскоп 15.06.2018

  Дневен хороскоп 15.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе…

 • Дневен хороскоп 14.06.2018

  Дневен хороскоп 14.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате многу добра комуникација со деловното опкружување, па можете да очекувате солидна состојба на деловното поле. Можно е на љубовното…

 • Дневен хороскоп 08.06.2018

  Дневен хороскоп 08.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете внимателни при склопувањето на нови деловни контакти. Можна е средба со некоја неискрена личност. Во љубовното поле ве очекува…

 • Дневен хороскоп 04.06.2018

  Дневен хороскоп 04.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате многу важни случувања на полето за работа денес. Од некои одлуки ќе зависи вашата иднина. Доколку ви…

 • Викенд хороскоп 02-03.06.2018

  Викенд хороскоп 02-03.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да ги согледате проблемите од реален агол и да не бидете премногу амбициозни кога станува збор за работа…

 • Дневен хороскоп 01.06.2018

  Дневен хороскоп 01.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е денес да не сте способни целосно да и се посветите на работата, ќе сакате малку да одморите. На…

 • Дневен хороскоп 28.05.2018

  Дневен хороскоп 28.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) На вас ќе ви бидат неопходни пари. Поради тоа ќе бидете под голем стрес. Нема потреба од грижи, разговарајте со…

 • Дневен хороскоп 25.05.2018

  Дневен хороскоп 25.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нетрпеливи сте. Едвај го чекате крајот на некој проект кој ви е многу важен. Искористете ја својата слобода да го…

 • Дневен хороскоп 24.05.2018

  Дневен хороскоп 24.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е многу работи да не бидат онакви како што очекувате. Важно е да бидете доволно смирени и трпеливи. Доколку…