Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    

Дневен хороскоп 11.10.2017

Време: 09:48

Датум: октомври 11, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Размислувате за прекин на соработката со некој деловен партнер. Доколку тој направил ситни грешки, простете му и продолжете. Доколку се наоѓате во брак, можно е да настанат брачни проблеми поврзани со финансиите. Не избрзувајте со одлуките.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Имате многу деловни обврски и не можете да им посветите време на пријателите и семејството, но тоа не е она што ве мачи. Повеќе се плашите од тензиите кои владеат во деловното опкружување, стравувате дека ќе добиете отказ.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве очекува прилика да го видите вистинското лице на некој од вашите блиски соработници. Можно е да бидете изненадени. Неочекувано ќе добиете големо и многу искрено признание од саканото лице за љубовта кон вас.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Интелектуалната активност ќе ви биде зголемена, но под силно влијание на чуствата. Не ја трошете попусто енергијата на долги разговори со банални теми. Секое излегување ќе ви биде нова шанса за да ја сретнете вашата сродна душа.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ненадејно ќе добиете вест за понуда за заминување и работа во странство. Многу ќе бидете среќни поради тоа. Доколку сте сами ве очекува возбудлива романса, а доколку сте во врска или брак, ќе бидете во кавга со партнерот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Претерано тактизирате и го губите драгоценото време за одлуки. Доколку сте во врска или брак бидете искрени, доколку сте во потрага по партнер бидете малку послободни во говорот, не се срамете.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Патувањето кое е пред вас може да ви донесе голем деловен успех. Важно е да размислувате позитивно. Во љубовта можете да се надевате на ново познанство со една шармантна личност.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе успеете да завршите некоја многу важна работа. Ве очекува многу среќно завршување на денот. Не очекувајте промени на љубовен план, се е одлично.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Максимално сте професионални, но деловната околина ќе ви ја одзема енергијата. Ќе имате доволно време за љубов, и можно е доколку сте млади, таа да ви биде на првото место.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Пред вас е можност да ја унапредите својата положба на деловна сцена. Можете да се надевате на позитивни околности. Јавно ќе ги покажете своите емоции кон личноста која ви се допаѓа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Морате да прифатите некој компромис доколку сакате работите и понатака успешно да се одвиваат. Не им наредувајте на луѓето околу вас, ќе загубите некој пријател. Во љубовта ситуацијата е солидна.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можна е прилика за дополнителна работа која во моментов навистина ви е неопходна. Финансиската надокнада одлично ќе ви дојде. Изборете се тоа да потрае. Партнерот ќе ви биде поддршка.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 20.04.2018

  Дневен хороскоп 20.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата храброст ќе се исплати и ќе успеете да преминете преку одредени бариери. Товарот од вашите грижи полека ќе исчезне…

 • Дневен хороскоп 16.04.2018

  Дневен хороскоп 16.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените…

 • Викенд хороскоп 14-15.04.2018

  Викенд хороскоп 14-15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 13.04.2018

  Дневен хороскоп 13.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се обидувате да ја одгатнете емотивна енигма. Бидете трпеливи уште некое време и договорот ќе го добиете со леснотија.…

 • Дневен хороскоп 12.04.2018

  Дневен хороскоп 12.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во…

 • Дневен хороскоп 11.04.2018

  Дневен хороскоп 11.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да испланирате различни детали кои делуваат позитивно на околината. Доколку имате сериозна врска потребно е да се ослободите…

 • Дневен хороскоп 09.04.2018

  Дневен хороскоп 09.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да имате повеќе трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да се решат преку ноќ. Сакате…

 • Викенд хороскоп 07-08.04.2018

  Викенд хороскоп 07-08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на викендот ве очекуваат мали кочници и ограничувања на деловен план. Прифатете ја состојбата каква што е. Во…

 • Дневен хороскоп 04.04.2018

  Дневен хороскоп 04.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Колегите и надредените имаат преголеми очекувања, а вас тоа ве нервира. Во љубовта не го цените тоа што го имате…

 • Дневен хороскоп 03.04.2018

  Дневен хороскоп 03.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат важни случувања на деловен план. Можно е да остварите некое значајно познанство. Во љубовта периодов ќе биде малку…