Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    

Дневен хороскоп 05.10.2017

Време: 09:46

Датум: октомври 5, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Подготвени сте за важни чекори кои ги сметате за неопходни. Пред вас е ден во кој ќе имате многу обврски. Ве очекува убава атмосфера во блиското семејство и среќен ден за оние во брак.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Максимално сте посветени на полето за зарботка и важно ви е да решите некои финансиски проблеми. Доколку ви се допаѓа некоја личност родена во огнен знак ви треба време за го освоите нејзиното внимание.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Немојте да донесувате одлуки кога сте под притисок или стрес. Почекајте малку работите да се смират. Можно е дека ќе бидете малку разочарани од саканото лице.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Пред вас е ден во кој нема да имате стресни ситуации. Останете доследни на своите принципи и бидете упорни. Ви се допаѓа личнос која на некој начин се издвојува од опкружувањето на кое сте навикнати.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Атмосферата на деловен план не е најдобра, па едвај ќе чекате да ја завршите работата и да одите дома. Ви се допаѓа личност која сте ја запознале пред некое време, па сега е идеален ден да започнете комуникација.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе имате мал судар на авторитети кој тешко ќе го разрешите. Потрудете се сами дополнително да не ја закомпликувате ситуацијата. Во љубовта ќе бидете огнени и ќе оставите многу добар впечаток на саканото лице.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денот е поволен ако сте планирале патување. Ако не сте планирале ништо, тогаш можете да очекувате опуштена ситуација и доста слободно време. Склони сте на авантури и сега едноставно не сте заинтересирани за почеток на нова сериозна врска.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ситуацијата на полето за финансии е солидна и ви влева чувство на безбедност. Пред вас е генерално добар ден. Во вас се буди некоја несигурност и полека станувате несигурни. Разговарајте со партнерот за работите кои ви пречат.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можно е да имате трема да покажете некоја своја идеја или проект но неопходно е да ги надминете внатрешните кочници. Денот е поволен за љубов, можете да очекувате убави случувања.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Пред себе имате многу обврски и очекувајте вашиот ден генерално да биде многу напорен. Во љубовта можете да се надевате на убави случувања со лицето кое неодамна сте го запознале.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е да бидете подготвени да прифатите нова понуда за работно место кое сепак е подобро од моменталното. Во љубовта може да ви пречи тоа што саканото лице нема доволно доверба во вас.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе ви се пружи шанса да остварите успех кој го посакувате веќе некое време. Ќе имате доста среќа на овој план. Во љубовта на вашиот партнер му одговара вниманието кое го добива од вас.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 20.04.2018

  Дневен хороскоп 20.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата храброст ќе се исплати и ќе успеете да преминете преку одредени бариери. Товарот од вашите грижи полека ќе исчезне…

 • Дневен хороскоп 16.04.2018

  Дневен хороскоп 16.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Големата упорност делува како успешна формула во односот со соработниците. Во љубовта одредени околности ќе ве натераат да го промените…

 • Викенд хороскоп 14-15.04.2018

  Викенд хороскоп 14-15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате решение на некој проблем кој ве мачел долго време наназад. Ќе почувствувате големо олеснување. Ве очекува многу…

 • Дневен хороскоп 13.04.2018

  Дневен хороскоп 13.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се обидувате да ја одгатнете емотивна енигма. Бидете трпеливи уште некое време и договорот ќе го добиете со леснотија.…

 • Дневен хороскоп 12.04.2018

  Дневен хороскоп 12.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во…

 • Дневен хороскоп 11.04.2018

  Дневен хороскоп 11.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да испланирате различни детали кои делуваат позитивно на околината. Доколку имате сериозна врска потребно е да се ослободите…

 • Дневен хороскоп 09.04.2018

  Дневен хороскоп 09.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да имате повеќе трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да се решат преку ноќ. Сакате…

 • Викенд хороскоп 07-08.04.2018

  Викенд хороскоп 07-08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на викендот ве очекуваат мали кочници и ограничувања на деловен план. Прифатете ја состојбата каква што е. Во…

 • Дневен хороскоп 04.04.2018

  Дневен хороскоп 04.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Колегите и надредените имаат преголеми очекувања, а вас тоа ве нервира. Во љубовта не го цените тоа што го имате…

 • Дневен хороскоп 03.04.2018

  Дневен хороскоп 03.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекуваат важни случувања на деловен план. Можно е да остварите некое значајно познанство. Во љубовта периодов ќе биде малку…