недела, 10 декември 2023
ПочетнаИНТЕРЕСНОПСЖ го декласираше Баерн, Батшуаи го совлада Атлетико

ПСЖ го декласираше Баерн, Батшуаи го совлада Атлетико

ПСЖ го декласира Баерн, а Батшуаи го шокира Атлетико во последните секунди, во дерби мечевите со кои е комплетирано второто коло во Лигата на шампионите. Манчестер Јунајтед се прошета низ Москва, а Базел ја прегази Бенфика. Занчајна гостинска победа забележа Селтик во Брисел, додека фворитите Барселона и Јувентус ги освоија бодовите против Спортинг во Лисабон, односно Олимпијакос.

Група А:
ЦСКА Москва-Манчестер Јунајтед 1:4
(Кучаев 90 – Лукаку 4, 27, Марсијал 19, Мхитаријан 57)

Базел-Бенфика 5:0
(Ланг 2, Оберлин 45, 69, ван Фолсфинкел 59, Риверос 76)

Група Б:
ПСЖ-Баерн Минхен 3:0
(Дани Алвеш 2, Кавани 31, Нејмар 63)

Андерлехт-Селтик 0:3
(Грифитс 38, Роберт 57, Синклер 90+3)

Група Ц:
Атлетико Мадрид-Челси 1:2
(Гризман 40 – Мората 60, Батшуаи 90+4)

Карабаг-Рома 1:2
(Енрике 28 – Манолас 7, Џеко 15)

Група Д:
Спортинг Лисабон-Барселона 0:1
(Коатес автогол 49)

Јувентус-Олимпијакос 2:0
(Игуаин 69, Манџукиќ 80).

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП