Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,000.06 -1.23%    BESK 10,200.00 -0.97%    GRNT 787.11 -0.9%    KMB 3,883.57 0.07%    MPT 29,500.00 0%    OKTA 4,231.82 0.76%    RMDEN09 97.77 2.92%    RMDEN16 95.20 0.11%    RZUS 139.00 0.72%    STBP 697.48 -0.18%    TKVS 4,182.84 -1.42%    TNB 14,536.25 0.25%    TTK 994.25 -0.51%    UNI 2,198.00 2.9%    

Дневен хороскоп 14.09.2017

Време: 09:46

Датум: September 14, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Можно е дека овој ден да имате чувство дека ништо не ви оди од рака. Посоветувајте се со личност родена во знакот на Девица. Не сте сигурни во љубовта на партнерот, а ќе ја проверувате постојано, но внимавајте тоа може да му здосади на партнерот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе имате одлични идеи и предлози. Другите ќе ве сметаат за иноватор и ќе ви бараат совет за речиси се. Одлично се чувствувате во друштво на пријателите. Ќе сакате слободното време да го поминете со семејството, но сепак ви недостасува и љубов.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ова е важен ден за сите Близнаци. Ќе доживеете големи деловни промени. Можно е дека ќе морате да се изборите за љубовта на една личност. Бидете трпеливи, не се откажувајте.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Не се надевајте дека ќе можете да се извлечете од нередот за кој самите сте виновни. Колегите ќе ве забележат дека камуфлирате нешто. Доколку сте во врска со Вага, Бик или Шкорпија можете да очекувате некој важен чекор или случување.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Одлична енергија оваа недела. Поради тоа можете да очекувате значителен напредок на деловен план. Во љубовта можно е незадоволство во врската, можна е и разделба.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Морате да работите со Овен иако тој за вас е тешок соработник. Проектот ќе мора да биде финиширан без оглед дали тоа ви се допаѓа. Весели сте и секогаш сте подготвени за добар помин. Поради својата позитива енергија сите пријатели и саканото лице ќе бидат покрај вас.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Се грижите поради своите финансии. Имате чувство дека не можете да составите крај со крај и не сте далеку од вистината. Сакате да го пронајдете своето мирно пристаниште и скривалиште во љубовта. Мали се шансите дека тоа ќе се случи денес.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Доколку сакате некоја промена на деловен план, ве советуваме да го послушате советот на еден Близнак. Одлично ќе се согласувате со партнерот доколку тој е роден во знакот на Бик, останатите ќе имаат мали и слатки караници.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можете да очекувате значителна помош од соработниците со кои некогаш сте соработувале. Одличен ден за врска со лицата од воздушните знакови, Вагата има најголема предност.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Деловната промена можно е да се случи кај лицата со униформи. Останатите ќе имаат вообичаен работен ден. Ќе ви недостасува возбуда во врската. Посмелите ќе стапат во тајна врска.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Доколку имате проблем на работа, послушајте го советот на некоја Девица или Бик. Тој совет многу ќе ви помогне. Иако би сакале малку повеќе возбуда во врската, овој ден нема да биде ништо посебно.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Доколку барете работа, денес можете да очекувате конкретна понуда. Сите Риби кои барале промена на љубовното поле ќе ја доживеат таа промена во текот на наредните денови.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 17-18.03.2018

  Викенд хороскоп 17-18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во…

 • Дневен хороскоп 16.03.2018

  Дневен хороскоп 16.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви го врати ентузијазмот и живоста, па можно е да посакате да создадете многу нови работи. Дозволете…

 • Дневен хороскоп 15.03.2018

  Дневен хороскоп 15.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Добро функционирате во опкружувањето во кое се наоѓате. Вашиот емотивен живот за многумина е прилична тајна, особено ако сте во…

 • Дневен хороскоп 14.03.2018

  Дневен хороскоп 14.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Држете се настрана од фикс идеите кои ви доаѓаат напамет. Чекорите кои денес ќе ги правите ќе ви помогнат да…

 • Дневен хороскоп 12.03.2018

  Дневен хороскоп 12.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои трошоци се пред вас. Потрудете се да бидете умерени. Можни се некои лажни ветувања. Не очекувајте големи промени на…

 • Викенд хороскоп 10-11.03.2018

  Викенд хороскоп 10-11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите…

 • Дневен хороскоп 09.03.2018

  Дневен хороскоп 09.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да создадете поинтимен однос во врската, но се плашите дека ќе ја загубите слободата. Не ги забрзувајте вештачки нештата…

 • Дневен хороскоп 08.03.2018

  Дневен хороскоп 08.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте одлучни и сакате да ги реализирате своите идеи без оглед на мислењето на околината. Пред вас е возбудлив…

 • Дневен хороскоп 07.03.2018

  Дневен хороскоп 07.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако вложите малку труд и шарм, сигурно се ќе постигнете. Слободните Овни може да очекуваат интересна средба.   Бик (21.04…

 • Дневен хороскоп 06.03.2018

  Дневен хороскоп 06.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате пречки во работата, и тоа е нормално, па затоа не се нервирајте. Во љубовта многу сте емотивни,…