Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,300.00 0.04%    GRNT 820.77 1.32%    KMB 5,051.35 0.95%    MPT 37,423.15 1.12%    MTUR 4,600.00 2.22%    OHB 6,426.63 -0.24%    OKTA 4,149.00 4.87%    POPK 14.00 0%    REPL 63,000.00 0%    RZLE 37.00 5.71%    RZLV 72.27 3.24%    RZUS 137.71 -0.25%    SBT 2,000.00 -4.25%    STB 951.72 0.07%    TEL 275.00 0%    TETE 2,224.70 -2.85%    TNB 13,774.92 1.56%    TTK 954.62 0.49%    UNI 2,556.67 0.56%    ZPKO 2,857.00 -0.03%    

Дневен хороскоп 13.09.2017

Време: 09:47

Датум: септември 13, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Постои можност за мали финансиски компликаиии и конфликти. Дистанцирајте се од тие приказни. Уживајте во убавината која ви се случува во приватниот живот. Во полето на љубовта ова ќе биде бурен и интересен период за вас.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Бурниот финансиски период и понатака не ви дава мир. Малку доле, малку горе. Ќе морате да вложите малку повеќе енергија и време за да успеете. Во љубовта едноставно ќе лебдите, овој ден за вас и вашиот партнер ќе биде прекрасен.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе имате многу деловни обврски кои ќе мора да ги завршите пред да започнете нов проект. На полето за љубов во овој ден доаѓаат поволни вести. Односот со лицето кое одамна ви се допаѓа ќе биде исклучително добар, а вие ќе блескате од среќа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Парите овој ден ќе ви бидат многу осетлива тема. Бидејќи сте ги исцрпиле залихите и сега нема од каде да земете пари, ќе биде потребно да ги намалите трошоците. Уживајте во комуникацијата со различни луѓе. Партнерот ќе ужива во вашето друштво.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ви се чини дека некој непланиран проблем ви ја расипал идиличната атмосфера во која бевте. Но не е така, проблемите се нормална појава во животот, а вие не сте навикнати да наидувате на пречки. Време е да им се посветите на емоциите, да ги задоволите барањата, како вашите така и на партнерот и на пријателите.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Иако деловните вести за вас се одлични, не заборавајте дека сепак е потребно да го зголемите вложениот труд, а потребно е и да им помогнете и на колегите. Слободните ќе имаат интересна шанса, а оние кои се во врска по неколку пати ќе размислуваат пред да направат нешто посериозно со партнерот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Последните деловни резултати не се онакви какви што ги очекувавте. Но нема причина за загриженост, имате доволно време да ја поправите состојбата. Некои лица кои ќе прават планови и ќе разговараат за брак, ќе забележат успех.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Некои луѓе кои ви ветувале помош нема да можат да го исполнат тоа ветување. Ќе морате да ги завиткате ракавите и се да одработите сами. Ќе имате проблеми со односот со блиските лица, вие воопшто не внимавате на кого и со какви зборови му се обраќате.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Не избрзувајте. За секоја деловна одлука ќе добиете доволно време, па постапете паметно. Станува збор за големи промени, кои ќе донесат добри моменти во вашиот живот. Ова е прилично емоционален период за вас. Можноста за конфликт со блиските лица е голема, па затоа внимавајте на кого и како му се обраќате.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Вашата креативност и моќта веднаш да се снајдете ќе се покаже како одлична комбинација која ќе ве извлече од непријатните ситуации. Со партнерот заедно ја планирате вашата иднина. Наидувате на некои пречки и различни размислувања, но вие сте секогаш тој што попушта во таквите ситуации.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Иако комуникациите нема да ви бидат проблем, некој од колегите би можел да ви создаде неприлика со неговата љубомора или неработење. Развојот на романтичните случувања би можел малку да ве вознемири.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе бидете амбициозни, но ќе имате противници. Ќе имате прилика на која многу ќе се израдувате. Се чини дека некој од вашата околина повеќе нема да сака да биде со вас. Ќе бидете револтирани и разочарани од неговото бегство.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.06.2018

  Дневен хороскоп 19.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате поддршка од страна на работното опкружување за вашите проекти. Можете да се надевате на позитивен ден. Во…

 • Викенд хороскоп 16-17.06.2018

  Викенд хороскоп 16-17.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте да не бидете претерано наметливи на работа. Дајте им простор и на другите. Од далеку го набљудувате лицето кое…

 • Дневен хороскоп 15.06.2018

  Дневен хороскоп 15.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе…

 • Дневен хороскоп 14.06.2018

  Дневен хороскоп 14.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате многу добра комуникација со деловното опкружување, па можете да очекувате солидна состојба на деловното поле. Можно е на љубовното…

 • Дневен хороскоп 08.06.2018

  Дневен хороскоп 08.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете внимателни при склопувањето на нови деловни контакти. Можна е средба со некоја неискрена личност. Во љубовното поле ве очекува…

 • Дневен хороскоп 04.06.2018

  Дневен хороскоп 04.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате многу важни случувања на полето за работа денес. Од некои одлуки ќе зависи вашата иднина. Доколку ви…

 • Викенд хороскоп 02-03.06.2018

  Викенд хороскоп 02-03.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да ги согледате проблемите од реален агол и да не бидете премногу амбициозни кога станува збор за работа…

 • Дневен хороскоп 01.06.2018

  Дневен хороскоп 01.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е денес да не сте способни целосно да и се посветите на работата, ќе сакате малку да одморите. На…

 • Дневен хороскоп 28.05.2018

  Дневен хороскоп 28.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) На вас ќе ви бидат неопходни пари. Поради тоа ќе бидете под голем стрес. Нема потреба од грижи, разговарајте со…

 • Дневен хороскоп 25.05.2018

  Дневен хороскоп 25.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нетрпеливи сте. Едвај го чекате крајот на некој проект кој ви е многу важен. Искористете ја својата слобода да го…