Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,300.00 0.04%    GRNT 820.77 1.32%    KMB 5,051.35 0.95%    MPT 37,423.15 1.12%    MTUR 4,600.00 2.22%    OHB 6,426.63 -0.24%    OKTA 4,149.00 4.87%    POPK 14.00 0%    REPL 63,000.00 0%    RZLE 37.00 5.71%    RZLV 72.27 3.24%    RZUS 137.71 -0.25%    SBT 2,000.00 -4.25%    STB 951.72 0.07%    TEL 275.00 0%    TETE 2,224.70 -2.85%    TNB 13,774.92 1.56%    TTK 954.62 0.49%    UNI 2,556.67 0.56%    ZPKO 2,857.00 -0.03%    

Викенд хороскоп 12-13.08.2017

Време: 09:11

Датум: август 12, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Важно е да бидете подготвени да прифатите компромис со деловниот партнер. Во љубовта потребно е малку повеќе да се потрудите во односот со саканото лице.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Имате многу богато деловно искуство кое ве научило на важни лекции. Пред вас се позитивни околности. Саканото лице смета дека не сте во право за некои нешта, можно е да ве очекува мала расправа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Можно е понекогаш да делувате претерано самоуверено и суетно, па не сте омилени меѓу колегите. Викендот е поволен за љубов. Ако сте во врска или брак ве очекуваат прекрасни моменти.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Доколку се занимавате со приватна работа можни се мали проблеми кои до крајот на викендот успешно ќе ги решите. Сосема отворено ги покажувате вашите емоции и посакувате саканото лице да го направи следниот чекор.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можно е да ви биде потребен соработник со добра деловна тактика, некој со кој ќе се дополнувате. Немате време за одмор. Лесно склопувате нови познанства и многу сте отворени кон лицата од спротивниот пол.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ако соработувате со лице родено во знакот на Јарец, можете да очекувате заеднички успех. Доколку сте во врска можете да очекувате дека вашиот партнер ќе има предлог да направите некој посериозен чекор во односот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе дојдете до значително финансиско подобрување. Викендот ќе ви биде многу поволен без оглед со која работа ќе се занимавате. Ќе бидете среќни со партнерот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Деловниот партер ви укажал голема доверба и ве оставил сами да водите важен проект. Во љубовта можно е да се впуштите во паралелен флерт, но може да имате и проблеми.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Секојдневните обврски започнаа да ве оптеретуваат во голема мера. Потребен ви е малку поголем одмор. Во љубовта потребно е да бидете малку посмирени во комуникацијата со саканото лцие.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Можно е дека ќе имате повеќе слободно време отколку што сте планирале. Ваквата ситуација многу ќе ви одговара. Во љубовта ќе бидете во потрага по емотивна личност како и вие.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Размислувате за тоа да ја промените работата. Имате впечаток дека ви се неопходни поинакви околности. Доколку сте во брак ве очекува мала тензија во односот со саканото лице.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Викендов ќе имате повеќе работа, ќе морате некако да најдете време и за неа и за семејството. Ќе имате несогласувања со некои повозрасни лица од семејството, па низ долги дебати ќе треба да пронајдете заедничко решение.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.06.2018

  Дневен хороскоп 19.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате поддршка од страна на работното опкружување за вашите проекти. Можете да се надевате на позитивен ден. Во…

 • Викенд хороскоп 16-17.06.2018

  Викенд хороскоп 16-17.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте да не бидете претерано наметливи на работа. Дајте им простор и на другите. Од далеку го набљудувате лицето кое…

 • Дневен хороскоп 15.06.2018

  Дневен хороскоп 15.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е во текот на денешниот ден да имате малу поголеми трошоци и промени на финансискиот план. Во љубовта ќе…

 • Дневен хороскоп 14.06.2018

  Дневен хороскоп 14.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате многу добра комуникација со деловното опкружување, па можете да очекувате солидна состојба на деловното поле. Можно е на љубовното…

 • Дневен хороскоп 08.06.2018

  Дневен хороскоп 08.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете внимателни при склопувањето на нови деловни контакти. Можна е средба со некоја неискрена личност. Во љубовното поле ве очекува…

 • Дневен хороскоп 04.06.2018

  Дневен хороскоп 04.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате многу важни случувања на полето за работа денес. Од некои одлуки ќе зависи вашата иднина. Доколку ви…

 • Викенд хороскоп 02-03.06.2018

  Викенд хороскоп 02-03.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да ги согледате проблемите од реален агол и да не бидете премногу амбициозни кога станува збор за работа…

 • Дневен хороскоп 01.06.2018

  Дневен хороскоп 01.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е денес да не сте способни целосно да и се посветите на работата, ќе сакате малку да одморите. На…

 • Дневен хороскоп 28.05.2018

  Дневен хороскоп 28.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) На вас ќе ви бидат неопходни пари. Поради тоа ќе бидете под голем стрес. Нема потреба од грижи, разговарајте со…

 • Дневен хороскоп 25.05.2018

  Дневен хороскоп 25.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нетрпеливи сте. Едвај го чекате крајот на некој проект кој ви е многу важен. Искористете ја својата слобода да го…