Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,299.13 -0.01%    GRNT 830.05 1.13%    KMB 5,209.45 3.13%    MPT 40,034.07 6.98%    MTUR 4,695.49 2.08%    OHB 6,413.12 -0.21%    OKTA 4,191.33 1.02%    PKB 14,300.00 2.87%    REPL 63,000.00 0%    RZIN 120.00 -1.64%    RZLE 37.00 0%    RZLV 79.00 9.31%    RZUS 141.00 2.39%    SBT 2,000.00 0%    STB 963.00 1.19%    STBP 900.00 0%    STIL 148.00 -6.92%    TEL 279.65 1.69%    TKVS 4,498.50 4.11%    TTK 983.00 2.97%    UNI 2,590.16 1.31%    ZILU 244.39 0.16%    

Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

Време: 10:59

Датум: април 2, 2018

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Среќни сте поради деловната понуда која сте ја добиле. Ве очекува можност да остварите напредок кој го очекувавте. Сите показатели сега се на ваша страна, успехот самиот ќе пристигне.

ЉУБОВ: Имате многу заеднички теми со личноста која ви се допаѓа. Почетокот на нова врска е се поблиску. Постепено остварувајте се подобар однос и покажете и на саканата личност колку ви значи.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот стомак е чувствителен на варење. Внимавајте на исхраната и потрудете се да го проверувате рокот на траење на намерниците кои ги јадете. Не конзумирајте храна од непознато потекло.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Поволен период за деловни преговори. Убедливи сте, па така лесно можете да остварите добри резултати. Доколку планирате да склучите нова работа, ќе успеете во тоа.

ЉУБОВ: Сите имаат право на грешка, па и вашиот партнер. Покажете му дека сепак имате доволно толеранција и разбирање. Немојте да заборавите дека никој не е совршен и дека љубовта значи и компромис.

ЗДРАВЈЕ: Можно е да сте вознемирени и да ве следат некои внатрешни дилеми. Лошо се чувствувате и потребен ви е некој вид на опуштање со цел малку да ги релаксирате вашите мисли и психа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Не сте заинтересирани премногу за работните обврски. Можно е да размислувате за промена на средината. Лошо се чувствувате кога сте на работа и не сте мотивирани.

ЉУБОВ: Саканата личност делува дека има премногу побарувања. На вас не ви се допаѓа тој став и сметате дека претерува во некои работи, дека има премногу високи критериуми. Ви недостига вашата слобода.

ЗДРАВЈЕ: Имате мака со киселина во желудникот или жолчката. Внимавајте на исхраната. Посетете доктор ако не се чувствувате добро.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Може да очекувате нова можност да ги покажете вашите работни способности. Сега е можност да дадате се од себе. Ќе успеете да реализирате некои важни планови кои сте ги имале.

ЉУБОВ: Ви пречи однесувањето на вашиот партнер и немате доволно доверба во него. Делува дека флертува на повеќе различни страни, а тоа ви пречи и ве навредува. Не сте задоволни.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителноста на системот за дишење е нагласена сега, па лесно можете да бидете склони на респираторни инфекции. Чувајте ги грлото, синусите и главата. Зголемете го внесувањето на витамини.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Доколку се занимавате со некои работи кои се поврзани со униформа, можете да очекувате солидна ситуација на работното место, па и факторот среќа ќе биде на ваша страна.

ЉУБОВ: Личноста која ви се додворува делува некако несериозно, а вие барате стабилен партнер на кој можете да се потпрете. Можно е да продолжите во потрага на нови познаници.

ЗДРАВЈЕ: Проблемите со чувствителните очи се можни во овој период. Посетете офтамолог доколку имате било какво црвенило или непријатно чувство.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Поволен период за правење на детален план за идните трошоци и вложувања, особено доколку имате приватен бизнис. Сега е добра фаза се однаред да изанализирате и да ставите на лист хартија.

ЉУБОВ: Не знате како да реагирате затоа што саканата личност ве ставила пред свршен чин. Се чувствувате малку изгубено. Можно е да ви треба време за да прифатите одредени промени.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесувањето на магнезиумот со цел да помогнете при работата на нервниот систем. На тој начин му помагате на вашето срце, но и на останатите мускули, и генерално ја намалувате напнатоста.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Подготвени сте да покажате дека вредите за подобра позиција и дека вашите претпоставени може да имаат доверба во вас. Не ви е тешко да го дадете вашиот максимум на деловен план.

ЉУБОВ: Може да се каже дека во текот на овој период ќе бидете во центарот на вниманието и пред вас се бројни можности за флерт. Уживајте во вниманието кое го добивате од страна на спротивниот пол.

ЗДРАВЈЕ: Можни се помали проблеми со кожата, склони сте на иритација, појава на егзема или други неправилности на кожата, па затоа посетете дерматолог.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Ве очекува успешен период кога станува збор за работата. Пред вас се среќни околности. Не би требало да имате било какви тензии или проблеми на овој план.

ЉУБОВ: Ќе направите се што можете со цел личноста која ви се допаѓа да го покаже својот интерес. Сега очекувајте повратна реакција, но бидете трпеливи.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекува поволен период во кој генерално не би требало да имате поголеми кога станува збор за здравјето.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Пред вас е склучување на ново партнерство. Можете да се надевате на значајни промени о остварување на бизнис стабилност. Пред вас се некои важни одлуки и важни потписи.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни, пред вас е можност за ново познанство. Бидете отворени! Нема причина да ги криете вашите чувства и симпатии кон личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Одлично се чувствувате и полни сте со енергија! Периодот е поволен за поголема активност и занимавање со спорт и рекреација. Поминувајте што е можно повеќе време на свеж воздух.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Имате многу работни обврски, но добро сте организирани и лесно ќе излезете на крај со тоа. Можно е многумина да се восхитуваат на вашите капацитети, затоа што работите двојно повеќе од другите.

ЉУБОВ: Емотивната ситуација е сосема стабилна и се гордеете на себе и на вашиот партнер. Сметајте дека заедно сте минале еден голем и тежок пат. Добро се чувствувате кога сте заедно.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесувањето на витамини и потрудете се на некој начин да го зајакнете вашиот имунитет. Направете крвна слика кога ќе имате можност, можно е мал недостаток на железо.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Низ среќни околности ќе успеете да остварите исчекор на деловен план. Некои ситни проблеми ќе бидат решени. Можете генерално да очекувате поволен период во кој ќе ве следи среќата.

ЉУБОВ: Нова љубов е пред вас. Можете да се надевате на многу пријатни моменти со личноста која ви се допаѓа. Таа ви покажува дека не е сосема ладна кон вас и тоа ви влева надеж.

ЗДРАВЈЕ: Ви се препорачува поголема физичка активност. Важно е да се позанимавате со тоа и да се вратите во добрата кондиција која сте ја имале. Посветете доволно време за вежбање.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Може да очекувате големи успеси и промени на поле на работата. Пред вас е можност да ги остварите вашите големи идеи. Особено ако се занимавате со уметнички дела.

ЉУБОВ: Имате максимална доверба во вашиот партнер. Можно е да планирате зголемување на семејството. Во наредиот период ќе бидете уште поблиски и вашата заедница ќе биде се потопла.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате во ваша кожа и немате никакви проблеми. Имате сосема доволно енергија за се што е пред вас и немате никакви проблеми на полето на здравје.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 18.06.2018 до 24.06.2018

  Неделен хороскоп 18.06.2018 до 24.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку планирате некаков нов проект, тоа најдобро би било да го одложите за крајот на месецот. Нека вашите реакции…

 • Неделен хороскоп 04.06.2018 до 10.06.2018

  Неделен хороскоп 04.06.2018 до 10.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Време е сериозно да размислите за промена на работата или започнување на сопствен бизнис. Оваа недела ви нуди бројни…

 • Неделен хороскоп 28.05.2018 до 02.06.2018

  Неделен хороскоп 28.05.2018 до 02.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вие сте авторитет во своето деловно опкружување, а и подобрување на финансиите ви доаѓа наскоро. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 21.05.2018 до 27.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е опуштена фаза во која нема да имате премногу деловни грижи. ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува…

 • Неделен хороскоп 14.05 до 20.05.2018

  Неделен хороскоп 14.05 до 20.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во овој период можна е соработка со странци или некои нови партнери кои ќе ви дадат одлични предлози за…

 • Неделен хороскоп – 07.05.2018 до 13.05.2018

  Неделен хороскоп – 07.05.2018 до 13.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и дадете се од себе да се смири…

 • Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

  Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите планови за иднината се прилично нејасни, колегите и соработниците не ве сфаќаат. ЉУБОВ: За да пронајдете личност…

 • Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

  Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат важни случувања на деловниот план во оваа недела, бидете подготвени да одговорите на секоја ситуација. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

  Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува поволен период во кој можете да дојдете до некои пари од наследство или отштета. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

  Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува можност да дојдете до подобри комуникации со претпоставените. Ќе успеете да направите промена на работен план.…