Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 08.03.2018

Време: 09:41

Датум: March 8, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Многу сте одлучни и сакате да ги реализирате своите идеи без оглед на мислењето на околината. Пред вас е возбудлив ден доколку сте слободни.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Доколку се занимавате со приватна работа можно е да имате некои проблеми. Во последно време имавте некои несогласувања со партнерот, но овој ден ќе ви го донесе мирот и спокојот кој го баравте.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Пред вас е многу поволен ден доколку се занимавате со маркетинг или некоја работа во која е неопходна креативност. Слободните сосема случајно ќе запознаат една шармантна личност.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Можно е да не бидете сосема задоволни со пристигнатите пари, бидејќи сте очекувале повеќе. Во љубовта ќе делувате прилично ладно во комуникацијата со саканото лице, што не е добар знак.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Не сте претерано заинтересирани за вложување на енергија во работата денес. Ќе сакате да одморате. Во љубовта ќе и покажете на саканата личност дека многу ви е важна.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Многу сте напнати па не можете најдобро да се сконцентрирате на деловните обврски. Обидете се да правите паузи. Можно е партнерот на некој начин да ви ги повреди чувствата.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Можно е да имате некои мали компликации поврзани со документи. Поведете сметка за тоа. Во љубовта ќе бидете нервозни и тензијата лесно ќе ја пренесувате на партнерот, со што ќе настанат кавги.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Пред вас е важна деловна средба со лице кое може да ви помогне околу напредувањето. Во љубовта ќе мислите дека партнерот не ви е доволно посветен и постојано ќе го следите.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе ви биде потребна поголема енергија и трпение ако сакате да ги завршите сите обврски денес. Во љубовта ќе сакате повеќе време да размислите за врката во која се наоѓате.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Можно е да бидете во трка со времето и највреројатно ќе ги пробиете роковите кои ви се зададени за одредени работни задачи. Кога станува збор за љубовта нема да можете да трпите притисок, па затоа нема да се замарате воопшто.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе имате некои мали компликации при финансиските трансакции, па поведете сметка за тоа. Доколку сте зафатени ве очекува малку потежок ден, можни се конфликти со саканото лице.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можете да очекувате убави вести од деловниот партнер. Тоа е личност во која имате најмногу доверба. Пред вас е поволен ден за склопување нова врска или договор за брак.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 17-18.03.2018

  Викенд хороскоп 17-18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во…

 • Дневен хороскоп 16.03.2018

  Дневен хороскоп 16.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви го врати ентузијазмот и живоста, па можно е да посакате да создадете многу нови работи. Дозволете…

 • Дневен хороскоп 15.03.2018

  Дневен хороскоп 15.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Добро функционирате во опкружувањето во кое се наоѓате. Вашиот емотивен живот за многумина е прилична тајна, особено ако сте во…

 • Дневен хороскоп 14.03.2018

  Дневен хороскоп 14.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Држете се настрана од фикс идеите кои ви доаѓаат напамет. Чекорите кои денес ќе ги правите ќе ви помогнат да…

 • Дневен хороскоп 12.03.2018

  Дневен хороскоп 12.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои трошоци се пред вас. Потрудете се да бидете умерени. Можни се некои лажни ветувања. Не очекувајте големи промени на…

 • Викенд хороскоп 10-11.03.2018

  Викенд хороскоп 10-11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите…

 • Дневен хороскоп 09.03.2018

  Дневен хороскоп 09.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да создадете поинтимен однос во врската, но се плашите дека ќе ја загубите слободата. Не ги забрзувајте вештачки нештата…

 • Дневен хороскоп 07.03.2018

  Дневен хороскоп 07.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ако вложите малку труд и шарм, сигурно се ќе постигнете. Слободните Овни може да очекуваат интересна средба.   Бик (21.04…

 • Дневен хороскоп 06.03.2018

  Дневен хороскоп 06.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате пречки во работата, и тоа е нормално, па затоа не се нервирајте. Во љубовта многу сте емотивни,…

 • Дневен хороскоп 05.03.2018

  Дневен хороскоп 05.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате поволен ден за остварување на деловните цели. Среќата ќе ве следи постојано. Во љубовта можно е да…