14 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОАрсенал поразен од Кристал Палас (видео)

Арсенал поразен од Кристал Палас (видео)

Кристал Палас го победи Арсенал 3:0, во последниот натпревар одигран во рамките на 31.коло во Премиерлигата.

Арсенал е се подалеку од пласман во Лигата на шампионите, откако „Селхурс“ убедливо загуби од Кристал Палас. Тимот на Арсен Венгер го забележа третиот пораз на последните пет натпревар, што е налошата низа во ерата на францускиот стратег.

Кристал Палас првиот дел го реши со 1:0, со голто на Тауседн во 17.минута, а победата ја потврди во второто полувреме кога најпрвин во 63.минута кабај зголеми на 2:0, а пет минути подоцна Миливојевиќ од пенал го постави конечниот резултат.

Арсенал по овој пораз остана на шестото место на табелата со 54 бода, седум помалку од четвртопласираниот Манчестер Сити, додека Кристал Палас е 16-ти со 34 бода.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП