Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 07.03.2018

Време: 09:44

Датум: March 7, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ако вложите малку труд и шарм, сигурно се ќе постигнете. Слободните Овни може да очекуваат интересна средба.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Полни сте со самодоверба. Искористете ја за остварување на деловните цели. Зрачите со позитивна енергија, а припадниците на спротивниот пол тоа го забележуваат. Одличен ден за вас.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Без значајни случувања на деловното поле. Ве очекува вообичаен ден. Зафатените Близнаци можат да имаат сериозна расправа со партнерот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес ќе потпишете некои многу важни документи. Бидете внимателни, прочитајте ги повеќе пати. Ви одговара друштвото на една личност.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе биде потребно некого да покриете, направете го тоа бидејќи таа личност повеќе пати ви помогнала. Денес ќе се запознаете со некоја интересна личност.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Си мислите дека во деловната средина некој ви работи позади грбот. Можни се некои испади на љубомора од страна на партнерот, поразговарајте со него.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Пред да склопите нов договор, најпрвин проверете ги луѓето. Проверете го нивното минато, со цел да не ве измамат. Со партнерот ќе бидете во хармонија.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате одлични идеи, но тие нема да можат денес да се реализираат. Почекајте ја наредната недела. Од саканото лице ќе добиете интересен предлог.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе се потпрете на некое лице кое не е толку искусно, а ниту зрело. Најдобро е повеќе да внимавате. Можно е финансиски да бидете оштетени.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ако планирате некој важен состанок, подобро е да го откажете. Во љубовта се сомневате во партнерот. Проверете ги неговите тврдења и искрено разговарајте со него.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ослободете се од негативната енергија со цел да не им ја истурате на соработниците. Некој пријател ќе ви даде корисен совет, послушајте го. Партнерот ќе се обиде да ве разведри, не го игнорирајте.

 

Риби (20.02 – 20.03)

На работното место ќе се случат некои промени кои ќе ве направат нервозни. Не наседнувајте на ситните провокации, олабавете се малку. Во љубовта вложете го максимумот, ослободете се од досадата.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 17-18.03.2018

  Викенд хороскоп 17-18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов ќе решавате некои финансиски проблеми или некои професионални дилеми со колегите или семејството. Ќе добиете вести од странство во…

 • Дневен хороскоп 16.03.2018

  Дневен хороскоп 16.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви го врати ентузијазмот и живоста, па можно е да посакате да создадете многу нови работи. Дозволете…

 • Дневен хороскоп 15.03.2018

  Дневен хороскоп 15.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Добро функционирате во опкружувањето во кое се наоѓате. Вашиот емотивен живот за многумина е прилична тајна, особено ако сте во…

 • Дневен хороскоп 14.03.2018

  Дневен хороскоп 14.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Држете се настрана од фикс идеите кои ви доаѓаат напамет. Чекорите кои денес ќе ги правите ќе ви помогнат да…

 • Дневен хороскоп 12.03.2018

  Дневен хороскоп 12.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои трошоци се пред вас. Потрудете се да бидете умерени. Можни се некои лажни ветувања. Не очекувајте големи промени на…

 • Викенд хороскоп 10-11.03.2018

  Викенд хороскоп 10-11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Мирен викенд кога станува збор за работата. Аспектите се многу поволни за брак и за проширување на семејството. Преиспитајте ги своите…

 • Дневен хороскоп 09.03.2018

  Дневен хороскоп 09.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да создадете поинтимен однос во врската, но се плашите дека ќе ја загубите слободата. Не ги забрзувајте вештачки нештата…

 • Дневен хороскоп 08.03.2018

  Дневен хороскоп 08.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте одлучни и сакате да ги реализирате своите идеи без оглед на мислењето на околината. Пред вас е возбудлив…

 • Дневен хороскоп 06.03.2018

  Дневен хороскоп 06.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате пречки во работата, и тоа е нормално, па затоа не се нервирајте. Во љубовта многу сте емотивни,…

 • Дневен хороскоп 05.03.2018

  Дневен хороскоп 05.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате поволен ден за остварување на деловните цели. Среќата ќе ве следи постојано. Во љубовта можно е да…