22 мај, 2024
ПочетнаЗДРАВЈЕСокот од круша, ѓумбир и краставица треба да го пиете секој ден!...

Сокот од круша, ѓумбир и краставица треба да го пиете секој ден! Еве зошто…

Само една чаша дневно од овој сок ќе направи многу добри нешта за вашето тело.

Веќе знаеме за многуте придобивки за здравјето кои ни ги нуди ѓумбирот, но дали знаете како делува врз телото кога ќе се испие во вид на сок во комбинација со круша и краставица?

Само еден ваков сок дневно ќе донесе многу добри нешта за вашето тело:

– Ги елиминира мачнината и повраќањето

– Го зајакнува имунитетот

– Ја ублажува кашлицата

– Го чисти телото од токсини

– Го подобрува варењето на храната

– Го забрзува слабеењето

– Го подобрува кардиоваскуларното здравје
Дали ви е потребна уште некоја причина за веднаш да го подготвите овој еликсир за здравјето?

Потребни состојки: 3 круши, 2 парчиња ѓумбир, една четвртина краставица.

Подготовка: Сите состојки измешајте ги во блендер, додадете малку вода по потреба и веднаш испијте го сокот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП