14 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОЖРК Вардар го засили стручниот штаб со Ирина Полторацкаја

ЖРК Вардар го засили стручниот штаб со Ирина Полторацкаја

полторацкаја

ЖРК Вардар го засили стручниот штаб со Ирина Полторацкаја, која на тренерот Давид Дејвис ќе му помага до крајот на сезоната.

Ирина Полторацкаја е поранешна ракометарка, во кариерата има освоено три светски шампионска со Русија и две титули во Лигата на шампионите (Слагелсе и Звезда).

Полторацкаја, инаку е сопруга на ѕвездата на машкиот тим на Вардар, Тимур Дибиров.

Таа со ЖРК Вардар работи веќе неколку денови, а на клупата ќе дебитира в сабота на натпреварот со Турингер во Скопје.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП