3 мај, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОЧелзи загуби два бода во Барнли

Челзи загуби два бода во Барнли

brady-1-680x365_c

Лидерот во Премиерлигата Челзи освои само еден бод кај Барнли во рамките на 25.коло.

Во исклучително интересен натпревар, во кој домаќинот имаше позрели шанси за постигнување на голови, Барнли и Челзи одиграа 1:1.

Екипата на Антонио Конте, во раната фаза на натпреварот по седум минути игра преку Педро го постигна голот за предност 0:1.

Барнли израмни преку Брејди во 24.минута. Ирскиот репрезентативец постигна брилијантен гол од слободен удар, негов прв во дресот на новиот тим.

Челзи и понатаму има комотна предност на врвот во однос на Тотенхем и Арсенал. Тимот на Конте има 60 бодови, 10 повеќе од лондонските ривали, но в понеделник доколку Манчестер Сити слави во Борнмут ќе се искачи на второто место и ќе има осум бодови помалку од лидерот.