недела, 10 декември 2023
ПочетнаИНТЕРЕСНОБез голови во дербито на „Санчез Писхуан“

Без голови во дербито на „Санчез Писхуан“

санцес

Севилја и Виљареал одиграа 0:0 во првиот натпревар од неделната програма во 21.коло, во Примера.

Севилја со вториот нерешен резултат во низа полека го губи чекорот со Реал и Барселона. Тимот од „Санчез Писхуан“ се наоѓа на третото место со два бода помалку од Барселона и три бода помалку од лидерот Реал кој има и два натпревари помалку.

Севилја имаше можност да победи, но Самир Насри не успеа да реализира пенал во 49.минута. Ударот на Насри го одбрани Асењо.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП