15 април, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОПујол ја продолжи верноста со Барса

Пујол ја продолжи верноста со Барса

puyol

Легендата на Барселона, Карлес Пујол и официјално го продолжи договорот со тимот од „Ноу Камп“. Па според новиот договор дефанзивец останува во екипата на „каталонците“ до летото 2016-та година.

Претходниот договор на шпанскиот репрезентативец беше до крајот на оваа сезона. Неговото обновување сепак беше прашање на време, бидејќи уште на крајот од минатата година беше најавено дека Пујол останува и ќе добие нов договор.

Кариерата на Карлес Пујол во Барселона започна во сезоната 1999/2000. А се очекува по истекувањето на новиот договор дефанзивецот да ја заврши својата играчка кариера.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП