9 мај, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОНов гол на Несторовски за Палермо (видео)

Нов гол на Несторовски за Палермо (видео)

несторовски

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски го постигна својот трет гол во Серија А. Палермо, во неделата, одигра 1-1 со Сампдорија во Џенова за 1-0.

Илија Несторовски влезе во голгетерска форма, тој го постигна единствениот гол за Палермо на мечот против Сампдорија на стадионот „Луиџи Ферарис“.Несторовски го постигна на истекот на 60-та минута.

Несторовски го постигна третиот гол на последните четири натпревари за Палермо, неговите три гола на Палермо му донесоа пет бода. Претходно Несторовски погоди во ремито со Кротоне (1-1) и во победата над Аталанта (1-0).

Сампдорија до бод стигна во 95-та минута преку Фернандез, откако три минути претходно поради вториот жолт картон Палермо остана без Гаци.