среда, јануари 19, 2022
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИ„Маша и Медо“ ги симнаа Адел и Гангам стајл од листата на...

„Маша и Медо“ ги симнаа Адел и Гангам стајл од листата на најгледани видеа на Youtube

masa medo 353

Рускиот анимиран филм „Маша и Медо“, поточно епизодата „Маша и кашата“, според бројот на прегледи на Youtube ги надмина Адел со Hello и Пси со Гангам стајл.

Оваа епизода, ставена пред четири години, досега била прегледана од повеќе од милијарда луѓе.

Сепак, Адел до оваа бројка дојде по само 87 дена, додека на „Маша и Медо“ и требаше неколку години.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,744фановиЗаследи
2,161следбенициЗаследи
1,419следбенициЗаследи