21 април, 2024
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 11.08.2015

Дневен хороскоп 11.08.2015

zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Дeнес едноставно нема да имате конценрација за да делувате успешно. Наместо да се преоптоварувате со тоа и да се нервирате затоа што извршувањето на дадените задачи не ви оди од рака, подобро би било да се одморите. Некоја добар филм секогаш е одлично решение за стресот.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Проблемите и пречките постојат во животот на сите луѓе. Крајно време е да престанете да се грижите да обврските и да почнете да размислувате малку позитивно. Не е крај на светот ако неколку денови по ред не ви се случува нешто за пофалба. Земете ги работите во свои раце.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе бидете задоволни и среќни од настаните. Овој ден ќе ви помине главно во добро расположение, со исклучок на неколку ситни кавги кои ќе ги имате со колегите на работа. Вашата одлична комуникација ќе ви помогне да ги надминете несогласувањата.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Поволен ден исполнет со насмевка. Денес ќе бидете супер расположени, а сите околу вас ќе го забележат тоа. Доколку во вечерните часови добиете понуда да излезете, не двоумете се, прифатете ја веднаш, можеби ве очекува некое изненадување.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ве измачуваат случувањата во минатото, а тоа ќе биде така се додека не се помирите со нив. Случките на кои се потсетувате прават само да бидете тажни. Наместо да седите дома и да размислувате, излезете и уживајте во прекрасниот сончев ден. Нова љубовна романса на повидок, овој пат бидете повнимателни.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Малку ќе се колебате во врска со некоја нова работа, односно ќе чувствувате голема несигурност. Почетокот и крајот на денот ви се поволни за љубов и за семејство. Избегнувајте ги работите кои можат да ви предизвикаат алергија.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Меркур и Венера ви испраќаат позитивна енергија и моќ. Имате можност да се докажете пред партнерот, но и пред членовите на семејството. Многу ве иритираат коментарите од околината за вашиот љубовен живот, но не им замерувајте на луѓето поради нивното мислење.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денеска ќе се чувствувате малку растревожено поради некое несогласување со партнерот. Потрудете се да гледате на позитивната страна и извлечете го најдоброто од ситуацијата. Престанете да размислувате дека некој сака да ве зимами.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Во текот на денот потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Помогнете му на некој пријател кој е во неволја и дајте му некој корисен совет. Можеби комуникативноста не е вашата јака страна, ноовој ден ви е потребна забава и социјализирање.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Овој ден искористете го за да се зближите со вашиот партнер и да ја зацврстите вашата врска. Останете во добро расположение, бидејќи само така ќе останете подалеку од проблемите. Задачите и обврските можете да ги преместите за утрешниот ден.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Не дозволувајте неколку ситни проблеми да ве растревожат. Фокусирајте се на позитивни работи и мислете на она што ви причинува задоволство. Очекувајте повик од личност од минатото. Односите со семејството ви се заладуваат.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Послушајте ги советите кои ви ги кажуваат пријателите, тие го посакуваат најдоброто за вас. Не бидете затворени и споделете ги вашите чувства со нив, така ќе се чувствувате подобро. Преземете акција за нештата кои ви се многу важни.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП